;

Podle zprávy dosáhl globální dluh v první polovině loňského roku rekordního maxima přes 250 bilionů dolarů, a to kvůli nárůstu půjček v USA a Číně.

Zpráva zveřejněná Mezinárodním finančním institutem (IIF) ukázala, že globální dluh v prvním pololetí roku 2019 vzrostl o 7,5 bilionu dolarů. IIF uvedl, že globální dluh tak dosáhl na konci tohoto období 250,9 bilionu dolarů, a do konce roku 2019 překročí hranici 255 bilionů dolarů.

 

„Jen v Číně a USA jde o více než 60 procentní nárust. Podobně i dluh rozvíjejících se trhů dosáhl nové rekordní hodnoty – 71,4 bilionu dolarů (220 % HDP),“ uvedl ve zprávě Mezinárodní finanční institut.

Mezinárodní měnový fond (MMF) v říjnu 2019 opět zdůraznil svá varování ohledně vysoké úrovně rizikových dluhů firem, které byly umocněny přetrvávajícími nízkými úrokovými sazbami centrálních bank. MMF varoval, že téměř 40 %, neboli 19 bilionů dolarů, firemních dluhů ve velkých ekonomikách, jako jsou USA, Čína, Japonsko, Německo, Británie, Francie, Itálie a Španělsko, je ohroženo neschopností splácet v případě dalšího globálního ekonomického poklesu.

Přeložila tereza | Více na: CNBC.com

Takový dluh je samozřejmě nesplatitelný a je to jen důkaz, že stejně jako peníze, tak i dluhy jsou virtuální hrátky s čísly v počítačích, které nemají moc společného s reálnou ekonomikou. Na tomto místě znova připomínám, že v zemi „neomezených možností“ (rozumějte korporace The USA Inc. – v likvidaci) je více jak 40 miliónů lidi závíslých na potravinových poukázkách, aby neumřeli hlady!

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.
Loading...

AdBlock je aktivní

 

 

Používáte nástroj pro blokování reklamy. 

Budeme rádi, když naši práci oceníte a nastavíte pro tento web výjimku v Adblocku.