Zákonodárci požádali společnost, aby vysvětlila politiku v návaznosti na zprávu Wall Street Journal.

Společnost Google oznámila zákonodárcům, že i nadále povoluje jiným společnostem skenovat a sdílet data z účtů Gmail a reagovat na otázky týkající se soukromí a možného zneužití informací obsažených v uživatelských e-mailových zprávách.

V dopise senátorům nejvyšší představitel společnosti Google uvedl, že společnost umožňuje vývojářům aplikací skenovat účty Gmailu, a to i přesto, že společnost Google v minulém roce zastavila praxi za účelem cílení reklam. Společnost rovněž uvedla, že vývojáři aplikací mohou obecně svobodně sdílet data s ostatními, pokud společnost Google stanoví, že jejich zásady ochrany osobních údajů přiměřeně odhalí potenciální využití.

„Vývojáři mohou sdílet data s třetími stranami, pokud jsou k uživatelům transparentní ohledně toho, jak využívají tato data, „píše v dopise Susan Molinari, viceprezidentka společnosti pro veřejnou politiku a vládní záležitosti pro S. a J. Ameriku. Dodala, že společnost, oddělení společnosti Alphabet Inc., zajišťuje, aby příslušné zásady ochrany osobních údajů byly „snadno přístupné uživatelům, aby je mohli zkontrolovat předtím, než se rozhodnou, zda udělit přístup.“

S využitím softwarových nástrojů poskytovaných službou Gmail a dalšími e-mailovými službami mohou externí vývojáři aplikací získat přístup k informacím o tom, jaké produkty lidé nakupují, kam cestují, a s kterými přáteli a kolegy nejvíce komunikují. V některých případech zaměstnanci vývojářů aplikací četli skutečné e-maily lidí, aby zlepšili své softwarové algoritmy!

Dopis společnosti Google, který obdrželi zákonodárci v červenci, reagoval na písemné dotazy několika zákonodárců, včetně předsedy Výboru pro obchod Johna Thuneho, který následoval po zprávě Wall Street Journal, která popisuje, jak vývojáři aplikací často získají přístup k obsahu uživatelů služby Gmail.

Dopis společnosti Google pravděpodobně poskytne námět pro to, aby se tento Výbor zajímal o praktiky ochrany osobních údajůi v jiných internetových platformách, stejně jako v některých telekomunikačních firmách.

Překlad tereza. Zdroj: wsj.com

Jsem velmi ráda, že existují bezpečné alternativy ke službám Google a já jeho služby už několik let nevyužívám.

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.
Loading...

AdBlock je aktivní

 

 

Používáte nástroj pro blokování reklamy. 

Budeme rádi, když naši práci oceníte a nastavíte pro tento web výjimku v Adblocku.

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.