Zákonodárci požádali společnost, aby vysvětlila politiku v návaznosti na zprávu Wall Street Journal.

Společnost Google oznámila zákonodárcům, že i nadále povoluje jiným společnostem skenovat a sdílet data z účtů Gmail a reagovat na otázky týkající se soukromí a možného zneužití informací obsažených v uživatelských e-mailových zprávách.

V dopise senátorům nejvyšší představitel společnosti Google uvedl, že společnost umožňuje vývojářům aplikací skenovat účty Gmailu, a to i přesto, že společnost Google v minulém roce zastavila praxi za účelem cílení reklam. Společnost rovněž uvedla, že vývojáři aplikací mohou obecně svobodně sdílet data s ostatními, pokud společnost Google stanoví, že jejich zásady ochrany osobních údajů přiměřeně odhalí potenciální využití.

„Vývojáři mohou sdílet data s třetími stranami, pokud jsou k uživatelům transparentní ohledně toho, jak využívají tato data, „píše v dopise Susan Molinari, viceprezidentka společnosti pro veřejnou politiku a vládní záležitosti pro S. a J. Ameriku. Dodala, že společnost, oddělení společnosti Alphabet Inc., zajišťuje, aby příslušné zásady ochrany osobních údajů byly „snadno přístupné uživatelům, aby je mohli zkontrolovat předtím, než se rozhodnou, zda udělit přístup.“

S využitím softwarových nástrojů poskytovaných službou Gmail a dalšími e-mailovými službami mohou externí vývojáři aplikací získat přístup k informacím o tom, jaké produkty lidé nakupují, kam cestují, a s kterými přáteli a kolegy nejvíce komunikují. V některých případech zaměstnanci vývojářů aplikací četli skutečné e-maily lidí, aby zlepšili své softwarové algoritmy!

Dopis společnosti Google, který obdrželi zákonodárci v červenci, reagoval na písemné dotazy několika zákonodárců, včetně předsedy Výboru pro obchod Johna Thuneho, který následoval po zprávě Wall Street Journal, která popisuje, jak vývojáři aplikací často získají přístup k obsahu uživatelů služby Gmail.

Dopis společnosti Google pravděpodobně poskytne námět pro to, aby se tento Výbor zajímal o praktiky ochrany osobních údajůi v jiných internetových platformách, stejně jako v některých telekomunikačních firmách.

Překlad tereza. Zdroj: wsj.com

Jsem velmi ráda, že existují bezpečné alternativy ke službám Google a já jeho služby už několik let nevyužívám.

Loading...
Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.