Floridský guvernér Ron DeSantis, který by měl tento týden vstoupit do prezidentské kampaně pro volby v roce 2024, se snažil podplatit vysoce postavené vojenské důstojníky slibem povýšení výměnou za prezidentskou podporu, uvedly zdroje z kanceláře generála Smithe a z Trumpova sídla Mar-a-Lago pro Real Raw News.

Ve středu 17. května obdrželi generálové David H. Berger a Eric M. Smith poštou dopisy, jejichž autorem byl DeSantis a které je vybízely, aby se vzdali podpory Donalda Trumpa a MAGA a místo toho podpořili DeSantise v nadcházejících republikánských primárkách i ve všeobecných volbách, uvedl zdroj z kanceláře generála Smithe pro Real Raw News.

Jednostránkové dopisy, které byly opatřeny DeSantisovým vlastnoručním podpisem, popisovaly Trumpa jako „člověka za zenitem“ a uváděly, že Republikánská strana bude na půl století odsouzena k zániku, pokud ho delegáti nominují do souboje s Bidenem v roce 2024. DeSantisův výpad proti Trumpovi obsahoval slova jako „příliš starý“, „šílený“ a „hovězí postoj“ a naznačoval, že Amerika je unavená z Trumpovy koalice MAGA a nekonečných řečí o ukradených volbách. Biden, napsal DeSantis, porazil Trumpa „férově a čestně“ ve spravedlivých volbách, ale Trumpovo „pošramocené ego“ ho nutilo udržovat šarádu ukradených voleb. DeSantis označil Trumpa za zhoubu strany. Trump podle něj pošpinil americkou důvěru a znesvětil památku velkých republikánských prezidentů, jako byli Abraham Lincoln, Dwight Eisenhower a George Bush mladší.

Zatímco pranýřoval Trumpa, DeSantis vyzdvihoval jeho drtivé vítězství nad Charliem Christem jako důkaz, že dokáže porazit Bidena a dovést Ameriku do období obnovy a prosperity, bez politického nátlaku a manipulace ze strany Deep State. „Odmítněte Donalda J. Trumpa a podpořte DeSantisovu kandidaturu a společně můžeme sjednotit zemi a obnovit víru v Republikánskou stranu,“ stálo v části dopisu. Končil výzvou: „Zvu vás, abyste stáli po mém boku, až to oznámím,“ a příslibem budoucích pozic ve vládě.

„Způsob, jakým mluvil o prezidentu Trumpovi, zněl spíše jako Liz Cheneyová než Ron DeSantis,“ uvedl náš zdroj z generálovy kanceláře. „Chcete hádat, co udělali generál Smith a generál Berger? Přeposlali kopii dopisu přímo prezidentu Trumpovi.“

Prezidenta Trumpa DeSantisova zrada nepřekvapila, neboť DeSantis rozeslal podobné dopisy desítkám velitelů, plukovníků, generálů a admirálů, z nichž mnozí zůstali skutečnému vrchnímu veliteli neochvějně věrní. Ti Trumpovi sdělili, že DeSantisova lichotivá sdělení chválí jejich oddanost ústavě a zároveň zpochybňují jejich oddanost 45. prezidentovi Spojených států. DeSantis napsal, že jako prezident nařídí svému ministerstvu obrany povýšit vlivné důstojníky, kteří ho podpoří. Z kapitánů by se stali majoři, z majorů podplukovníci a podplukovníci by dostali na ramena celého ptáka. Generálům nabídl přidat hvězdu a tak dále.

„DeSantis je špatně odhadl,“ řekl zdroj z Mar-a-Lago. „Jeho cílem bylo svést je, hrát na jejich marnivost, slibovat lákavé cetky, ale tito důstojníci jeho lest prohlédli a dali Trumpovi vědět o jeho klamavém chování. Je to zvrácené, nechutné – snažil se důstojníky pokoušet, jako by pedofil lákal dítě na bonbony. Těžce podcenil jejich loajalitu.“

Dodal, že prezident Trump předpověděl, že DeSantis použije podloudnou taktiku, aby získal vojenskou podporu.

„DeSantis se dostal do úzkých. Ví, že potřebuje vojenskou podporu. A Trump tento krok plně předvídal. Ale DeSantis zavání zoufalstvím,“ řekl.

Zdroj z kanceláře generála Smithe tento názor zopakoval. „Bez vojenské podpory je vyřízený. Američané nechtějí slyšet o bohatých elitách, které podporují kandidáty. Elitářům nevěří, a to z dobrého důvodu. Vojenská podpora má svou váhu. Prezident Trump si vysloužil podporu více než 100 generálů a admirálů. Je nepravděpodobné, že DeSantis nějakou získá. Bílé klobouky nepodpoří Skull & Bones a Černé klobouky nepřijmou republikána.“

Real Raw News se snažil získat komentář k dopisům od DeSantisovy mluvčí Christiny Pushawové, ale ta náš telefonát odmítla.

 

Pokud vás článek zaujal, můžete ho sdílet.