…..jak si může dovolit nějaký poskok v demisi podepisovat smlouvy, na které nemá ani právo. Nejen je podepisovat, ale ani vyjednávat. Vlastizrada byla dávno překročena….

11:27

 

Šéf americké diplomacie Mike Pompeo a ministr zahraničních věcí SR Miroslav Lajčák

Zpravodaj portálu Hlavné správy Gabriel Gačko se pozastavuje nad postupem Lajčákova rezortu při vyjednávání dohody se Spojenými státy o modernizaci slovenských leteckých základen. Navzdory ujišťování slovenského premiéra Petera Pellegriniho se domnívá, že dohoda vážně ohrozí suverenitu země.

Autor článku má za to, že cílem Smlouvy o přítomnosti a působení příslušníků ozbrojených sil USA na území Slovenské republiky je vnutit americkou jurisdikci části slovenského území a omezit tak suverenitu země. Podle něj ministr zahraničí Miroslav Lajčák na takové vyjednávání nemá mandát koaliční vlády.

 

[wp_ad_camp_2]

 

„Je všeobecně známo, že pokud Američané chtějí mít své vojenské základny na území jiného státu, příslušný stát se musí smířit s vazalský podmínkami a musí se zříci jakékoli kontroly nad částí svého území, které se transformuje na tzv. „prohibited area“, do níž nemá přístup žádný občan dotyčného státu, ale ani jeho bezpečnostní složky,“ upozorňuje Gačko.

„Naopak vazalský stát musí garantovat americkému personálu z těchto tzv. „prohibited area“ absolutní volnost při využívání jeho vlastní infrastruktury, včetně soukromých komunikací,“ pokračuje autor článku. Jako příklad přitom uvádí japonský ostrov Okinawa. Japonsko je ale poražená země, která musela tyto podmínky přijmout.Jako další příklad uvádí ostrov Diego García, odkud Britové deportovali na Mauricius celou čagoskou populaci, aby si tam „Američané mohli zřídit vlastní leteckou a námořní základnu“. Britské soudy i OSN přitom potvrdily, že se jednalo o bezprecedentní porušení lidských práv. Nicméně z Diego García je „už americká vojenská základna a tedy i tzv. „prohibited area“ pro původní obyvatele“.

 

[wp_ad_camp_2]

 

„Je tedy zapotřebí položit si otázku, kdo dal právo ministrovi Lajčákovi vést podobná jednání s Američany, aniž by slovenští občané vůbec tušili, jak se za jejich zády obchoduje se slovenskou suverenitou za nějakých 105 milionů dolarů, které i tak budou využity výhradně pro zajištění potřeb amerického letectva,“ konstatuje autor.

Navíc z členství NATO žádná povinnost na uzavření této smlouvy nevyplývá.

„Pokud je NATO spolkem rovnocenných členů, jakékoli nadstandardní postavení amerického vojenského a služebního personálu, včetně jejich rodinných příslušníků, nemůže být předmětem vyjednání, které ministr Lajčák vede partyzánským způsobem bez schválení koaliční rady vládních stran. Podobné jednání přesahuje nejen všechny elementární normy slušnosti, ale také hraničí s vlastizradou,“ uzavírá situaci Gačko.

Zdroj(1)

[wp_ad_camp_2]

NAŠA VLASŤ !!!!!

je slobodná a takou aj ostane, ak ju ubránime pred kolaborantskou mentalitou tých, ktorí v každom historickom období vzývajú moc hegemóna.

Lajčák, arcizločinecky vyvrheľ a odpad slovenského národa z vysokej politiky, ktorí ohrozuje našu národnú bezpečnosť, identitu a suverenitu…..

TENTO ZRADCA MAL BYT DAVNO ZATKNUTY !!!!!

Postoj MZV SR = LAJCAK spol. s r.o., ale nie SLOVENSKA.

  • Zradca, psychopat, karierny diplomat Lajciak, sorosou poskok, podpindosnik, ktoremu chyba pokora a ucta k narodu…..

 

 

© AFP 2019 / Joe Klamar

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.