Hledejte na tadesco.org

Archiv

Nejnovější zprávy

 • Európa utrpela vo vojne s Ruskom drvivú porážku
  Európa utrpela vo vojne s Ruskom drvivú porážku

  Európa utrpela vo vojne s Ruskom drvivú porážku

 • Generál Milley pláče; a že prý stále pracuje pro prezidenta Trumpa
  Generál Milley pláče; a že prý stále pracuje pro prezidenta Trumpa

  Generál Milley pláče; a že prý stále pracuje pro prezidenta Trumpa

 • „Královna mRNA vakcín“ oběšena v GITMO
  „Královna mRNA vakcín“ oběšena v GITMO

  „Královna mRNA vakcín“ oběšena v GITMO

 • Okno do nového světa – snaha o duchovní ideál
  Okno do nového světa – snaha o duchovní ideál

  Okno do nového světa – snaha o duchovní ideál

Související zprávy

 • Zachraňme POLICII aneb trocha historie – Díl 2/2
  Zachraňme POLICII aneb trocha historie – Díl 2/2

  Zachraňme POLICII aneb trocha historie – Díl 2/2

 • Zachraňme POLICII aneb trocha historie – Díl 1/2
  Zachraňme POLICII aneb trocha historie – Díl 1/2

  Zachraňme POLICII aneb trocha historie – Díl 1/2

 • Nyní je důležité pro všechny uvědomění: Babiš versus Pavel
  Nyní je důležité pro všechny uvědomění: Babiš versus Pavel

  Nyní je důležité pro všechny uvědomění: Babiš versus Pavel

 • Jak v Matrixu poznat bioroboty a agenty – 4: Debilita
  Jak v Matrixu poznat bioroboty a agenty – 4: Debilita

  Jak v Matrixu poznat bioroboty a agenty – 4: Debilita

VLADIMÍR MEČIAR: Tie isté sily, ktoré vytvorili Kisku, vytvárajú dnes Kisku č.2 a volá sa Zuzana Čaputová

Prinášame vám komentár Vladimíra Mečiara, ktorý expremier napísal pre portál napalete.sk. Tentoraz sa venoval téme volieb prezidenta SR

10:59

Na snímke Vladimír Mečiar

Slovensko čakajú tri volebné kroky. Voľby ako výber ľudí a výber postojov k súčasným realitám sveta, ale aj vnútroštátnym problémom nás samých. Ak chceme pochopiť dianie na Slovensku, musíme urobiť analýzu sveta – nie je možné ju nebrať do úvahy.

Žijeme v prechodnom období, keď usporiadanie sveta založené na výsledkoch 2. svetovej vojny zaniká a nové pravidlá ešte nepôsobia. Existujú inštitúcie, ktoré vznikli zo spomenutých výsledkov, ale v praxi sa uplatňuje politika silnejšieho a politika blokov, takzvaných spoločenstiev. Znovu sú potrební nepriatelia, militarizácia politiky, nové pravidlá obchodu, investícii a globálneho usporiadania ľudskej spoločnosti.

 

[wp_ad_camp_2]

 

Aj Slovensko má svoje problémy. Veľká nedôvera k politickým inštitúciám, morálne, právne a politické zlyhanie vedúcich osobností, kríza politických strán, kríza parlamentalizmu, jednostranný vývoj ekonomiky, zanedbanie infraštruktúry, regionálne rozdiely, ako aj zanedbané otázky obrany a bezpečnosti štátu.

Správy ohlupujú. Pred voľbami každá strana sľubuje to, čo nevie splniť. Sľuby idú do sociálnej sféry, kde je najviac voličov, ale splnenie je neurčité. Každá strana bojuje za seba. Ale tie skupiny, ktoré sú u nás sa nedajú nazvať stranami.

Ak sa vraciame ku končiacemu sa obdobiu výkonu funkcie prezidenta, vidím hlavné pozitívum v tom, že končí. Prezident Andrej Kiska bol produkt kampane tretieho sektora a cieľom ďalších skupín. Prezident štátu má veľa hriechov, podozrení z trestnej činnosti, ale nikde sa nepíše, že jeho najväčším hriechom bol boj proti vlastnému štátu a jeho existencii.

Kiska označil obdobie vzniku štátu za obdobie zločinu. Kiska prisahal na pohrebe Michala Kováča pomstu zakladateľom štátu. Kiska bez súhlasu kohokoľvek navrhol vybudovanie americkej základne neďaleko Popradu. Kiska sa vysmial všetkým, ktorí chceli tento štát, keď k 25. výročiu vzniku Slovenska vyznamenal všetkých, ktorí proti vzniku štátu a existencii štátu bojovali. Je mnoho vecí, ktoré možno Kiskovi vytknúť. Ale treba brať do úvahy aj to, čo bolo z jeho hlavy a čo bol výsledok vplyvu prostredia v ktorom sa pohyboval.

 

 

[wp_ad_camp_2]

 

Zaoberám sa tým preto, že tie isté sily, ktoré vytvorili Kisku, vytvárajú dnes Kisku č. 2 a volá sa Zuzana Čaputová. Nedovolím si hodnotiť morálny profil a ľudské vlastnosti pani Čaputovej. Ale viem, že politická prax a skúsenosť je nulová, orientácia v globálnej politike nutná pre hlavu štátu a veliteľa ozbrojených síl je nulová, skúsenosť a aspoň teoretická znalosť pôsobenia ústavných inštitúcii je takisto nulová. Má legálnu podporu strany, ktorá ešte len vzniká, ale tí čo sú v pozadí, už teraz všade útočia na vrcholné funkcie.

Namiesto perspektívy pre Slovensko riešia zástupné problémy, ako napríklad agendu LGBTI, či môžu mať homosexuáli deti a mnohé iné, na ktoré reagujú. V prechodnom období sa vždy na čelo štátu vyberal človek z veľkým rozhľadom a ľudskou zrelosťou. Propaganda v podobe objednaných výsledkov prieskumov, ktorá jej dáva 55 percent, súčasne otvára otázku, kedyže sa zúčastnilo na Slovensku 55 percent ľudí volieb prezidenta…

Zdroj (1)

[wp_ad_camp_2]

Líbil se vám článek? Pošlete ho dál
3 Komentáře
Řadit dle: nejnovější
Řadit dle: nejstarší Řadit dle: počtu reakci
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře