Po hnutí / aférách MeToo, ve kterém různé osobnosti popsaly zneužívání, přichází další podobné hnutí AppleToo. Jak z názvu plyne, jedná se o pracovníky společnosti Apple.

Když jsem se rozhodla shromáždit příběhy svých současných a bývalých kolegů, měla jsem na mysli jediný cíl. Pomoci všem těmto nevyslyšeným hlasům najít to správné místo, kde mohou hledat odškodnění za to, co se jim stalo. Nejdůležitější věc, kterou jsem ve svém životě udělala, kromě výchovy velmi pohodové čtrnáctileté dcery, je to, že jsem téměř 300 bývalých a současných zaměstnanců společnosti Blizzard, kteří byli svědky obtěžování a diskriminace nebo je zažili, nasměrovala k externím orgánům. Vyžádala jsem si poradenství, získala zpětnou vazbu a já a skupina velmi ochotných kolegů a přátel z oboru jsme spustili appletoo.us, prostor pro bývalé a současné pracovníky Applu, aby se s námi podělili o své zkušenosti.

Překvapilo mě však, kolik lidí chtělo nejen získat zdroje a návod k podání zprávy, ale chtělo být jednoduše vyslyšeno. Mnoho lidí se o své příběhy podělilo v soukromí a požádalo, aby nebyly sdíleny jinde než u externích orgánů, které si sami zvolili. Většina však chtěla hlavně vnitřní duševní očistu, kterou jsem pocítila při sdílení svých vlastních příběhů, a souhlasila s tím, aby jejich příběhy byly sdíleny mnou a ostatními členy AppleToo.

Moc vám děkuji za vaši důvěru.

Toto bude první soubor příběhů, které budou sdíleny. Příběhy jsem vybrala na základě společných témat, která mají dokazovat systémový problém, který je třeba řešit. Budu jich sdílet 5 najednou, protože emocionální zátěž při jejich čtení je velká.

Mnoho pracovníků má pocit, že nejsou těmi správnými „lidmi“.
Následující příběhy pocházejí od zaměstnanců, kteří se obrátili na své vedení a na personální oddělení společnosti Apple, tzv. tým People (Lidé). Žádná z těchto obav nebyla v rámci tohoto procesu řešena nebo vyřešena a v mnoha případech musel zaměstnanec nadále pracovat v nepřátelském pracovním prostředí.

Poté následují konkrétní příběhy zneužívání…..

Přeložila tereza | Více na: medium.com

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.