Vnitřní dokument OSN, který byl zveřejněn na začátku září, svědčí o tom, že správa organizace pracuje proti cílům OSN.

Dne 2. července 2012 se Jeffrey Feltman, bývalý asistent Hillary Clintonové, stal číslem 2 Organizace spojených národů. Složil přísahu na Chartu OSN před tehdejším generálním tajemníkem, mimořádně zkorumpovaným Ban Ki-moonem.

V říjnu roku 2017 vedlejší tajemník OSN pro politické záležitosti Jeffrey Feltman tajně vypracoval seznam pokynů pro všechny agentury OSN o postoji, který by měly přijmout ohledně konfliktu v Sýrii.

Žádný z členských států OSN ani z členů Rady bezpečnosti nebyl informován o existenci těchto pokynů. Tak se stalo až poté, co je ruský ministr zahraničních věcí Sergueï Lavrov 20. srpna minulého roku odhalil.

Tento dokument zrazuje Chartu Organizace spojených národů převrácením jejích priorit. Zatímco hlavním cílem OSN je „udržovat mír a mezinárodní bezpečnost,“ pokyny Feltmana nad tento cíl kladou „respekt k lidským právům.“ Tímto způsobem se tato práva stávají nástrojem, který funguje proti míru.

Výraz lidská práva existoval dřív, než mu byla dána právní definice. Ačkoli je v Chartě OSN použit šestkrát, samo o sobě to nic nezaručuje – respekt k těmto právům může existovat pouze v dobách míru. Je zapotřebí připomínat, že válka je traumatickým obdobím, během něhož jsou porušována práva jednotlivců? Válka je strašlivá situace, kdy ve snaze o záchranu lidí musíme přijmout skutečnost, že některé z nich ztratíme.

Proto rozlišujeme mezi policií a armádou. Policie chrání individuální práva, zatímco armáda chrání práva kolektivní. Policie musí respektovat lidská práva, zatímco armáda je může ignorovat. Zdá se, že naši současníci, uvězněni ve svém komfortu, ztratili porozumění těmto elementárním rozdílům.

Jestliže byla „lidská práva“ zpočátku zneužívána jako maska pro územní dobývání, stala se dnes ideologií zničení národních státních struktur. Aby byla naše práva respektována, musíme být „světovými občany“ a přijímat „otevřenou společnost“, „bez hranic“, spravovanou „světovou vládou.“

Je to pohrdání historií a kulturou každého z těchto „světových občanů“ a snaha uvalit na ně to, co se zdá být pro nás nejlepší… tedy to, co je tím nejlepším pro ně.

V tomto novém dokumentu Jeffreyho Feltmana jsou „lidská práva“ opět předstíraným důvodem. Tento muž se podílel na irácké vládě soukromou společností postavenou na modelu Východoindické společnosti, nechvalně známé Prozatímní koaliční správy (Coaliton Provisional Authority), a ukázal tak, jak málo respektu má vůči právům Iráčanů. Vyjádřil svůj skutečný cíl pro Sýrii v sérii dokumentů známých jako „Feltmanův plán.“ V těchto dokumentech navrhuje zrušit svrchovanost syrského lidu a založit cizí vládu, stejně jako v Iráku.

Jordánci, Libanonci, Turci a Evropané budou překvapeni, až si přečtou, že „organizace OSN neupřednostňuje návrat uprchlíků nebo vysídlených osob, ale bude podporovat repatriaci s cílem zaručit bezpečný, důstojný, informovaný a dobrovolný návrat trvalého charakteru a opětovné začlenění, stejně jako práva Syřanů na azyl.“ Vypůjčujíc si z teorie profesorky Kelly Greenhillové, Feltman nechce, aby se uprchlíci vrátili do svých domovů, ale zamýšlí využít jejich exodus k tomu, aby oslabil jejich zemi.

„OSN nesmí pomáhat těm, kdo se dopustili válečných zločinů nebo zločinů proti lidskosti,“ čímž zakazuje, jakožto konzervativní opatření, veškerou pomoc všem velmocím.

Jsme daleko od ideálu Charty.

Překlad jena. Zdroj: 9

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.
Loading...

AdBlock je aktivní

 

 

Používáte nástroj pro blokování reklamy. 

Budeme rádi, když naši práci oceníte a nastavíte pro tento web výjimku v Adblocku.

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.