Stanice BBC minulý rok prozradila názor NASA, že „nejlepším řešením“ možnosti výbuchu supervulkánu v chráněné oblasti Yellowstone, který hrozí a který by vedl ke katastrofálnímu scénáři podobnému nukleární zimě, kdy by prachové částice doslova zakryly oblohu před slunečním svitem, je navrtat 10 kilometrovou díru přímo do vulkánu. A pak touto dírou do jádra sopky napumpovat vodu pod vysokým tlakem.
[wp_ad_camp_2]
Cílem je dostat se přímo do vnitřního lávového ložiska hluboko v podzemí, kde se magma zatím nachází. Slovo zatím je klíčové – očekává se, že dřív nebo později se dostane na povrch nejhorším možným, krajně nebezpečným způsobem. Následná exploze a dopad se přirovnávají k následkům jaderného válčení. Je proto na jednu stranu rozumné, že vědci problém řeší a navrhují způsoby, jak katastrofě předejít. Návrh, který podporuje NASA, ovšem zřejmě představuje stejné či větší riziko, než kdyby nedělali nic.
Tento plán si žádá dotaci 3 miliard dolarů a je podle všeho extrémně rizikový. Zaprvé se neví, jak časově náročná by byla procedura, a zadruhé prý může erupci přímo způsobit. Pokud by k tomu došlo, Spojené státy by čelily explozi přímo a byly pokryty následným spadem, nicméně nukleární zima by se týkala celého světa. To by vedlo k masovému vymírání druhů a rozsáhlému hladomoru.
Brian Wilcox z NASA na Kalifornském technologickém Institutu uznal, že byl členem koncilu, který se zabýval mimo jiné i katastrofami jako srážkou Země s asteroidem. Došel k závěru, že hrozba erupci supervulkánu je „výrazně vyšší“ než hrozba nárazu asteroidu do Země. Na Zemi se přitom nachází 20 supervulkánů, o nichž víme, a vědci odhadují, že k velké erupci dojde zhruba jednou za 100 000 let.
Na jednu stranu erupce doslova „doručí“ důležité minerály a další materiály potřebné pro bohatou půdu i pro životní prostředí, ale tento koloběh zároveň způsobuje i masové vymírání druhů, což, řečeno s nadsázkou, vyhovuje Zemi, ale ne tak úplně lidské civilizaci…
[wp_ad_camp_2]
Zdroj: 1
Budou tak dlouho dělat blbosti až tyto experimenty skončí explozí…….