Čtenář Honza nám zaslal do redakce e-mail se zajímavým návodem. Bylo by dobré o daném popřemýšlet. Není to nic nového, ale mnoho lidí si to neuvědomuje.


Tento alarmující rozsáhlý globální problém má velmi jednoduché řešení. To řešení je jednoduché a přitom naprosto bezpečné, navrátí vše do planetární rovnováhy a zdraví. Nebude třeba vědců a jiných specialistů, kteří by tento problém vyřešili.

Problém je v tom, že lidstvo a společnosti odstraňují přirozenou klimatizaci planety Země. Není nic kvalitnějšího a lepšího pro chlazení planety Země, než tato planetární klimatizace. O jakou klimatizaci se jedná???
Jsou to především pralesy, lesy a povrch planety porostlý vegetací. Pokud lidstvo a společnosti vykácí tuto klimatizaci, lidstvo se upeče ve vlastní šťávě. Poškodí se vodní systém planety – pravidelné deště a tím lidé na kontinentech přijdou o vodu. Nic nevypěstují a tedy nic nesní. Následky jsou zoufalé.

[wp_ad_camp_2]

Uhlíkový strašák a skleníkové plyny také působí, ale stromy by si s tím poradili. Pokud společnosti vykácí pralesy , vznikne tam poušť do pár let, kde nic neporoste. Změní tím klima celé krajiny a zvýší se teplota toho kontinentu, neboť půda se rozpálí na velmi vysokou teplotu 40 až 70 stupňů Celsia. Celkově se zvýší teplota na planetě.

Ten problém je velmi jednoduchý. Nekácet pralesy, lesy a stromy a sázet , vysazovat stromy, rostliny a vegetaci, dokud je ještě čas. Pak lidstvo přežije. Nechápu, že údržba zeleně v ČR kosí obrovské hektary plochy travin kolem dálnic a všude kde jen je tráva. Tu nechají přes léto krátkou a ona shoří a půda rychle vyschne a velmi se zvýší teplota povrchu, a tím následně vzduchu přes den, neboť opět byla odstraněna mikro-klimatizace planety Země.

Auta vzduch znečišťují, to ano, ale mnohonásobně méně, než letadla či některé zaoceánské lodě. Lidé by na prvním místě měli ctít přírodu, neboť z ní vzešli a bez ní nemohou žít.

Dalším prvkem v obnově klimatu budou společné meditace lidí této planety, vedené těmi, kdo už v tom mají praxi. Dokud však 90 % lidí na této planetě nepochopí nic a nezmění se, a dále budou vše kolem sebe jen kosit, nemá cenu takové věci ani dělat.

Sázet, sázet a vysazovat a nekácet a neplanýrovat a chránit zeleň.

Pokud vás článek zaujal, můžete ho sdílet.