[wp_ad_camp_1]

Jiří Vyvadil: Ivo Ištváne, opět nastal Tvůj čas. Další premiér a jeho kumpáni musí odejít

 

Mé srdce právníka, bývalého trestního soudce i advokáta doslova trpí. Po dnešním vystoupení Luboše Zaorálka jsem měl pocit, že jsme se vrátili někam do 50. let minulého století, kdy soudruh Gottwald veřejně vyhlašoval, kdo prostě musí pocítit pěst dělnické třídy.

Vzal jsem si Locren a Lozap, aby to se mnou neseklo.

Když ministr zahraničních věcí v přímém přenosu vyhrožuje Vrchní státní zástupkyni Bradáčové, proč neprovedla u Babiše domovní prohlídku, a proč nekoná a proč Babiš není vyšetřován. A když následně říká, že nová kandidátka na ministra financí nepřichází v úvahu, protože nezajistila aby finanční správa provedla kontrolu účetnictví Andreje Babiše.

A tenhle Zaorálek se pokládá za evropského demokrata, ani si nepřečte zákon a požaduje, aby ministerstvo financí, které má toliko organizační funkci donutilo finanční správu k zahájení šetření.

Ani ten jeden Lozap a Locren mi mimochodem nepomáhají. Snad časem…

To přece není právní stát, když ministr přikazuje přes média, co má činit nezávislá finanční správa a co má činit nezávislá státní zástupkyně.

Uvědomuje si vůbec, že je to naprosto totéž, jako kdyby přikazoval soudci, koho má odsoudit, koho rozvést a komu svěřit dítě?

Je to vůbec možné?

A hlavně, že potom mluví o tom, jak není Putin demokrat.

To dnešní OVM je jen poslední kapkou.

Ministr vnitra Chovanec, kudy chodí, tudy prohlašuje, koho by měla policie vylslechnout ( samozřejmě Babiše) vyhrožuje trestním stíháním generálnímu řediteli Finanční správy, jen proto, že odmítá zahájit nějaká řízení proti Andreji Babišovi… Taktéž opakovaně jedná předseda vlády.-..

Možná, že nenávist vůči Babišovi v tomto okamžiku i mnohým čtenářům jaksi zatemní mozek a řeknou…: Ale to je správně. Vždyť je to zloděj.

Tak to vysvětlím polopatě: Procesněprávní vztah v oboru daňového řízení je vztahem mezi daňovým subjektem a správním orgánem. Je pečlivě oprávněn a jen daňový subjekt má právo se bránit. Nikdo, tím méně předseda vlády, ministr vnitra či dokonce nekonečný tlachal Luboš Zaorálek, není oprávněn se ani k tomu vyjadřovat, tím méně dávat pokyny. Už tímto způsobem lze mít za to, že mnohý daňový subjekt by se mohl bránit

Totéž se týká postupu státních zástupců.

Mimochodem, žačínám chápat, proč Zaorálek tak miluje Erdogana. V Turecku to jistě možné je.

[wp_ad_camp_1]

 

Ale zpět. Tak jako mnohý z nás už doslova nenáviděl Nečasovu vládu a jako zázrak jsme přivítali jeho pád díky zásahu Ivo Ištvána a plukovníka Šlachty, tak si troufám tvrdit, že naprosto stejné pocity po těchto týdnech bezuzdných politických orgiích (což je záležitost politická) a systematického naplňování znaků minimálně pokusů trestných činů vydírání a zneužívání pravomoci úředních osob a trestných činů pomluvy zažívá nejméně 40% národa…

Absurdnost sehrannosti v této politické štvanici, která ovšem je zásahem do trestního práva otázce mezi protibabišovskými politiky, kterého dnes představoval Luboš Zaorálek, a moderátora se projevila v tom, že když Faltýnek, coby zástupce ANO odmítal tak trochu plačtivě útoky Zaorálka, že je Babiš podezřelý z daňových podvodů, vytkl Václav Moravec, že je chyba, že nebylo zahájeno žádné trestní stíhání. Jakým právem? Už by měl jít v teplácích…

Kdo to jsme? Do jakých hloubek vyjadřování jsme se dostali?

Partička Sobotky, Chovance, Zaorálka a ke všemu ochotného moderátora Moravce si z televizní obrazovky diktuje, kdo mám být stíhán a jaký právem není stíhán, že má být prováděna domovní prohlídka, že má Babiš být vyslýchán a že nakonec i ta Bradáčová by možná měla být stíhána, protože to řekl Blažek z ODS.

Zatím nikdy v minulosti žádná politická strana od roku 1989 tak hrubě neporušovala zásady právního státu jako dnešní Sobotková ČSSD.

Ano vím, že tento článek střílím od boku a na rychlo.

Ale už se to, co provádí při porušování zákonů Sobotkův spolek nedá prostě lidsky vydržet.

Ale hlavně. Protože potom, co provádí předseda vlády a jho ministři, už nejsme právním státem, jen ať si to tam v tom Evropském parlamentu přiřadí jako další bod. Zásahy orgánů výkonné moci do rozhodování nezávislých státních orgánů.

Před 4 lety jsem přivítal akci státních zástupců z Olomouce slovy „Díky, Ivo Ištváne“

Lenka Bradáčová nepochybně by byla ve věci předpojatá, ale Ivo Ištván jednat musí.

Bohuslav Sobotka, Milan Chovanec či Luboš Zaorálek opakovaně hrubým způsobem porušují zásady právního státu a dle mého názoru při podrobném rozboru jejich jednání už nabylo charakteru trestněprávního jednání.

Budu čekat, zda Vrchní státní zástupce v Olomouci bude jednat.

Nebude-li, dám si i zpětně tu práci a budu předkládat jedno trestní oznámení za druhým.

A jinak běda, jestli ještě jednou obdobným způsobem ceknou.

Každý jejich trestný výrok budu zaznamenávat.

Politický boj je třeba vést třeba i silně, ale právně korektně.

Spoléhám na Ivo Ištvána. Nenajde-li odvahu, nedám mu pokoje svými podněty.

Jiří Vyvadil
[wp_ad_camp_1]

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.