Zemětřesení o síle 7,1 Richterovy stupnice zasáhlo jižní Kalifornii v pátek v noci, druhý hlavní úder za méně než dva dny a jeden, který otřásl budovami v jižní Kalifornii zesílil nervozitu již tak vynervovaných lidí.

Epicentrum bylo v blízkosti Ridgecrestu, oblast zažila už ve čtvrtek (4.7.) nejsilnější zemětřesení za posledních 20 let s intenzitou 6,4 stupně. Po něm následovala série 1700 slabších následných otřesů, uvedl deník Los Angeles Times. Vědci řekli, že můžou následovat další zemětřesení.

 

 

[wp_ad_camp_2]

 

 

Zemětřesení způsobilo požáry a další škody v okolí Ridgecrestu a Trona, dvou měst v Mohavské poušti, řekl Mark Ghilarducci, ředitel Kalifornského úřadu záchranných služeb.

Asi 3000 obyvatel v Ridgecrestu a okolních oblastech jsou bez elektrického proudu. Zatím nejsou žádné zprávy o velkých škodách na budovách a infrastruktuře, podle hasičů Los Angeles. 

přeložila tereza | zdroj LA Times

Je zajímavé, že první zemětřesení bylo 4.7. na Den nezávislosti. Epicentrum bylo v Mohavské poušti asi 240 kilometrů severovýchodně od Los Angeles = Padlí Andělé…

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.