Když před dvěma lety nastoupil do úřadu prezident Donald Trump, slíbil, že vypustí washingtonskou bažinu, která je hodně zoufalá. Pomlouvači prezidenta na něj zaútočili a tvrdili, že Trump by nebyl ochoten nebo schopen ji vypustit. Říkali, že pod tlakem podlehne, ​​zatímco jiní věřili, že to nemá vůbec v úmyslu.

Nyní jsme v polovině Trumpova prezidentství, a jaký je verdikt? Obstál prezident? Podívejme se na jeho dosavadní pokroky.

V dosavadním funkčním období má Trump opravdové výsledky, protože pokračuje v odstraňování korupce a snižování vlivu Washingtonského establishmentu. Prezident zrušil několik nařízení, která stěžovala svobodné podnikání a podporovala naopak byrokracii. Ekonomická prosperita USA je podpořena i těmito rozhodnutími.

[wp_ad_camp_2]

Jedna z prvních věcí, kterou Trump udělal, když se ujal úřadu, byla, že vydal exekutivní příkaz, který zastavil zločinné vlivy určitých zájmových skupin v Bílém domě. Příkaz požaduje přísnější pravidla pro ty, kdo slouží v Bílém domě. Je to např. zákaz lobbingu do pěti let po odchodu z administrativy a zamítnutí pracovat pro zahraniční vlády. Tento příkaz je v kontrastu s laxními pravidly Obamovy administrativy, která umožnila mnoha bývalým zaměstnancům, aby po odchodu z Bílého domu mohli hned lobbovat.

Tato pravidla jsou vytvořena za účelem vyloučení zkorumpovaných „otáčejících dveří“ mezi úředníky Bílého domu a šťavnatými lobbistickými smlouvami, což je praxe, která napomáhá vzniku establishmentu odtrženého od reality a poškozující zájmy amerického lidu.

Trump se zaměřil na ukončení památníku kapitalismu, známého jako Dodd-Frank. Dodd-Frank byl zákon výhodný pro velké bankéře, kteří nenávidí spravedlivou soutěž a milují korporátní blaho. Naštěstí se prezident snaží odstranit chyby tohoto zákona. Loni v květnu Trump podepsal zákon, který ulehčí regulaci malých a středních bank a poskytne jim šanci konkurovat větším institucím. Snahou je i poskytnout Američanům větší svobodu, pokud jde o bankovnictví.

 

[wp_ad_camp_2]

Zákon Dodd-Frank rozhodně nebyl pro reformu amerického bankovního systému. Trump a jeho administrativa to vědí, a to je důvod, proč oni představují jiný kurz narozdíl od bláznivého kapitalismu za Obamovy éry.

Návrh rozpočtu, který vláda Trumpa protlačovala od svých prvních měsíců v úřadu, počítal s omezením neúčinné a nafouknuté byrokracie.

Návrh se rovněž zaměřil na nadbytečné dotace poskytované Ministerstvem energetiky. Tyto dotace jsou motivovány touhou uspokojovat zájmy zvláštní skupin, nikoli sloužit zájmům amerického lidu.

Trump už nehraje roli nejlepšího přítele miliardářů, kteří mají nesmírný prospěch z firemního blahobytu. Jeden z těch miliardářů je Elon Musk, muž, který si díky špatné politice Obamovy vlády dosti nahrabal. Ty dny skončily. (pozn.př.: Elon Musk je obrovská pračka na špinavé peníze chazarské mafie.)

 

[wp_ad_camp_2]

Vláda také neposkytuje pomocnou ruku dalšímu Muskovu podniku SpaceX. Přežití SpaceX závisí na vládních kontraktech a dotacích, a letectvo už nebude tak štědré k firmě, dokud Musk neprokáže, že její opakovaně použitelné rakety mohou skutečně fungovat. Tato nová politika prospívá americkému lidu i kvůli bezpečnostním problémům SpaceX a jeho neschopnosti splnit minulé sliby.

Závěr je jasný: Trump vede jasné kroky k vypuštění bažiny, na rozdíl od toho, co tvrdí média hlavního proudu. Dobrou zprávou je, že prezident nevykazuje žádné známky ústupků od jeho poslání, a v příštích dvou letech můžeme očekávat ještě větší pokrok.

přeložila tereza | zdroj: westernjournal.com

Pokud vás článek zaujal, můžete ho sdílet.