…..ďábelské plány celé západní ideologie a politiky byl dávno popsán. Nyní je nutné ho zastavit a zločince nechat zalochovat….

00:05

Odmietnite každý zákon namierený proti životu a rodine, vyzval ľudí guinejský kardinál Robert Sarah.

Západ sa stal šíriteľom antikresťanských ideológií, proti rodine a životu a kardinál Sarah vyzval veriacich, aby neboli spolupáchateľmi tým, že sa mlčky prispôsobujú a sú ticho.

“Aj napriek tomu, že pre veľa ľudí sa západ javí ešte ako kresťanský, v skutočnosti je dobré, aby veriaci spozorneli a všímali si, že na západe vzniká protikresťansky zamerané prostredie. Západ sa stáva domovom satanských ideológií založených na lži a klamstve, zameraných na ničenie rodín. Medzinárodné organizácie, ako napríklad OSN, sa podľa kardinála stali zdrojom novej etiky, ktorú pretláčajú na celý svet. Na rozširovanie svojej moci používajú výdobytky techniky a moci. Vo veľa krajinách západu sa stalo už zločinom, ak tieto nové ideológie neprijmete. Toto nazývame prispôsobením sa dobe, toto je konformizmus,” uviedol kardinál Sarah.

[wp_ad_camp_2]

“Milí mladí kresťania, dovoľte mne starému sa priamo na Vás obrátiť. Povstaňte proti každému zákonu, ktorý ide proti Božej prirodzenosti a ktorý Vám chcú nanútiť. Odmietnite každý zákon namierený proti životu a rodine. Staňte sa tými, ktorí sa nebudú báť ísť proti prúdu. Dôverujte si plávať proti prúdu. Pre nás je týmto opačným smerom nie nejaké miesto, ale osoba, náš priateľ a vykupiteľ, Ježiš Kristus. Dovoľte mi sa Vám zdôveriť s osobným názorom. Myslím si, že západná civilizácia sa ocitla v smrteľnej kríze. Tak ako v čase pádu Rímskej ríše, sa politická elita venuje najmä zvyšovaniu vlastného luxusu a masy opíja nemorálnosťou,” uviedol Sarah.

[wp_ad_camp_2]

Cirkev tak ako na začiatku je strážkyňou civilizácie. V prvých stáročiach to boli najmä biskupi a svätí, ktorí ochránili mestá pred barbarmi. Boli to mnísi, ktorí uchovali literatúru a duchovné poklady a odovzdali to ďalej.

Biskupom nejde o to, aby panovali nad svedomím, ale aby boli ochrancami civilizácie – defensor civitatis. “Verte mi a to hovorím z vlastnej skúsenosti, biskup je neraz posledným útočiskom pre prenasledovaných ľudí. Našou vysviackou sme sa vzdali lákadiel moci, peňazí a politických záujmov a preto sme slobodní. Človek sa musí všetkého vzdať, aby už nemal čo stratiť a mohol slova a skutky dať do súzvuku. Biskupi sa vždy stavali proti ideológiam nenávisti a zaplatili za to svojou krvou. Postavili sa proti nacizmu, komunizmu a všetkým formám rasizmu. Nikdy ani je nebudem spolupáchateľom proti dnešným ideológiam nenávisti, ktoré idú proti človeku a prirodzenej podstate človeka,” ukončil Sarah.

Zdroj: svetlosveta.sk / kath.net

[wp_ad_camp_2]

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.