…..takovéto služby a nezájem si občané platí nekřesťanskými penězi každý měsíc a když potřebují okamžitou pomoc, tak ji nedostanou. Lidskost mezi lidmi vymizela. Děsivá budoucnost v nemocnicích je přededveřmi. Dívají se na Vás, jako kdybyste je otravovali a co tu vlastně chcete….

00:54

05.06.2019 | 15:03 Muža prieviezol do Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Skalici jeho príbuzný.

Sociálnou sieťou koluje video z čakárne skalickej chirurgie, na ktorom sa muž so zápalom slepého čreva zvíja v bolestiach na vozíčku. Do Fakultnej nemocnice s poliklinikou ho priviezol jeho príbuzný, ktorý po príchode do čakárne dvakrát klopal na dvere ambulancie.

Po otvorení dverí chirurgie sa muža, ktorý chorého priniesol, niekto spýtal, prečo neprišli do ordinácie skôr. Zrejme to bol personál, keďže si od pacienta zobral papiere aj so zdravotnou kartou.

Aj po tom, čo vidieli pacienta a vzali si jeho kartu, nechali ho čakať pred dverami. Video trvá celkovo dve a pol minúty, počas ktorých muž čaká v bolestiach v čakárni.

 

Od Vás: Takto sa čaká v Skalici na chirurgii so zápalom slepého čreva. Myslím si, že naši lekári a sestričky by si mali každý deň opakovať, že pacient je na prvom mieste a keď to nechápu, nech idú pracovať niekde inde.

Posted by Nekŕmte nás odpadom on Miðvikudagur, 5. júní 2019

 

[wp_ad_camp_2]

Video priamo z čakárne

O vyjadrenie sme požiadali aj nemocnicu.

„Predmetné video sme zaregistrovali. Avšak pre nedostatočné množstvo informácii o prípade, ochranu zdravotnej dokumentácie a osobných údajov nie je možné prípad jednoznačne identifikovať. V prípade oficiálneho podnetu sa prípadom budeme náležite zaoberať,“ vysvetľuje námestník pre LPS Daniel Vidovič.

Oslovili sme aj samotnú autorku videa, ktorá v tom čase sedela v čakárni, aby upresnila, ako dlho pacient ešte čakal na ošetrenie a za akých okolností sa celá situácia odohorala.

Video z chirurgie vo Fakultnej nemocnici a poliklinike v Skalici si môžete pozrieť na stránke Nekŕmte nás odpadom na facebooku. (Video obsahuje vulgarizmy, je preto nevhodné pre maloletých).

Články súvisiace s tematikou kvalitnej zdravotnej starostlivosti:

 

Správu aktualizujeme.

Zdroj: aktuality.sk / InfoVojna

[wp_ad_camp_2]

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.