Konzervativní politický komentátor Dinesh D’Souza vyvolal silné reakce tím, že přirovnal švédskou klimatickou aktivistku k šíření árijské propagandy nadvlády, kterou šířili nacisté ve 30. letech.

Ve svém nedávném útoku na klimatické hnutí, které označil za taktiku organizovanou levicí, komentátor, autor a zpravodaj deníku Fox News, Dinesh D’Souza obvinil establishment ze zneužívání klimatického idola Grety Thunbergové jako politického pěšce.

 

[wp_ad_camp_2]

D’Souza sdílel fotografii Thunbergové vedle nacistického plakátu, čímž naznačil podobnost mezi propagandistickou taktikou dnešní levice proti „dřívější levici.“

„Děti – zejména skandinávské bílé dívky s copánky a červenými tvářemi – byly často používány v nacistické propagandě,“ píší D’Souza. „Stará Goebbelsova technika! Vypadá to, že dnešní progresivní levice se stále učí svou hru od dřívější levice ve 30. letech, “pokračoval.

I když myšlenka, že Greta Thunbergová, autistická dívka, která vzrostla na mezinárodní význam po svých poplašných a osamělých protestech o konci světa před švédským parlamentem a stala se postavou pro klimatické hnutí, je využívána médii a politiky pro jejich osobní zisk, D’Souzovo přirovnání vyvolalo obzvláště silné reakce a desítky tisíc komentářů.

Nejvíce se opakujícími komentáři byl protiútok proti D’Souzaovi, který se zaměřil na zneužívanou 16letou dívku.

[wp_ad_camp_2]

Thunbergová se minulý pátek dostala na titulky mezinárodní novin, když vyhlásila další světovou stávku za klima v desítkách zemí.

Před stávkou hovořila šestnáctiletá švédská dívka v Kongresu a odsoudila rozhodnutí prezidenta Donalda Trumpa odstoupit od Pařížské dohody o změně klimatu.

Její výzva jít za školu a demonstrovat za klima podnítila celonárodní hnutí ve Švédsku, což se později rozšířilo do desítek zemí. Thunbergová také získala nominaci na Nobelovu cenu spolu s dalším množstvím cen.

Zdroj: 1

 

Pokud vás článek zaujal, můžete ho sdílet.