Mark Zuckerberg hovoří o velké hře, pokud jde o to, aby uživatelé dostali to, co chtějí, a slouží „komunitě“ – ale když přijde nátlak, generálnímu řediteli Facebooku se vždy objeví dolárky v jeho očích a spokojenost uživatelů jde stranou.

Když Facebook koupil WhatsApp za šílených 19 miliard dolarů v roce 2014, Zuckerberg koupil společnost, která slavnostně slíbila, že nikdy nezavede reklamu a nebude neshromažďovat obrovské množství dat o svých uživatelích. „Pamatujte si, že když je zapojena reklama, uživatel je hlavně produktem,“ napsala společnost na svém blogu a prohlásila, že nechce, aby se WhatsApp stal „pouze dalším reklamním střediskem.“

 

 

 

To vše skončilo, když Zuckerberg vzal do svých rukou tuto aplikaci pro zasílání rychlých zpráv a nastavil plány na to, jak vydělávat na reklamách. Změna samozřejmě vedla k interním sporům, které byly zveřejněny, když spoluzakladatel společnosti WhatsApp Brian Acton (který v roce 2017 náhle opustil Facebook) poskytl Forbes rozhovor, kde ostře zkritizoval Zuckerberga a jeho kolegu Sheryl Sandberga za jejich plány „vyždímat“ tolik peněz z aplikace, kolik je jen možné, přičemž opouští své základní zásady, které hlásali na začátku.

Nyní uživatelé vyhrožují smazáním svých účtů na WhatsAppu a přesunem na konkurenční službu, jakou je Telegram a Signal, poté, co Facebook potvrdil své plány a vydal několik poněkud „nechutných“ ukázkových obrázků, jak přesně se budou reklamy zobrazovat. Očekává se, že se reklamy objeví v roce 2020.

Není to jen nepříjemnost, o kterou se uživatelé obávají. Existují obavy, že nová funkce by mohla ohrozit soukromí uživatelů, protože end-to-end šifrování bylo dalším klíčovým rysem WhatsAppu před nástupem Zuckerberga. Facebook v minulosti tvrdil, že šifrování typu „end-to-end“ bude bezpečné, ale po několika porušených slibech je „tvrzení Facebooku“ vyjádřením, které většina lidí bere s velkou nevolí a s rezervou. Většina velkých výroků Zuckerberga začala znít jako PR senzace než cokoliv jiného.

přeložila tereza | zdroj: rt.com

Překvapují vás tyto podrazy a lhaní od vnuka Davida Rockefellera? Určitě z hlediska bezpečnosti doporučuji aplikaci Signal (doporučena Snowdenem) než WhatsApp.

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.
Loading...

AdBlock je aktivní

 

 

Používáte nástroj pro blokování reklamy. 

Budeme rádi, když naši práci oceníte a nastavíte pro tento web výjimku v Adblocku.

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.