Jeden z konvojů amerických kamionů, který se chystá tento týden odjet, plánuje uzavřít provoz na dálnici Capital Beltway u Washingtonu.

„Chystáme se na uzavírku,“ řekl organizátor Bob Bolus deníku The Epoch Times. „Uzavřeme ji.“

Dálnice Beltway obepíná Washington, vede přes části Marylandu a Virginie a prochází malou částí hlavního města.

Bolus plánuje vést konvoj ze Scrantonu v Pensylvánii, kde vlastní odtahovou firmu, od 23. února. Odhaduje se, že po zastávce v Harrisburgu v Pensylvánii dorazí konvoj do Washingtonu odpoledne téhož dne.

Bolus, který uvedl, že konvoj bude mírumilovný, odmítl přímo odpovědět, zda řidiči kamionů plánují záměrně zastavit dopravu, ačkoli řekl, že jízdní pruhy zůstanou otevřené pro záchranáře.

„Je škoda, když to naruší dopravu,“ řekl Bolus. „Lidé by pak měli zůstat doma, protože to bude rušivé. Je mi jedno, jestli by to bylo považováno za nehodu na Beltway a doprava se ucpala. Bude to tak, jak to bude. Máme plné právo být na Beltway a na všech ostatních mezistátních silnicích v USA.“

Nebyl stanoven žádný časový rámec, jak dlouho bude protest trvat. Konvoj protestuje proti povinnému očkování covid vakcínou, proti proudu nelegálních přistěhovalců překračujících jižní hranici USA a proti dalším opatřením vlády prezidenta Joea Bidena.

Do Washingtonu plánují dorazit i další konvoje, i když ten, který vede Bolus, může být první.

Organizátoři jednoho z největších hnutí, nazvaného Lidový konvoj, 20. února oznámili, že 5. března dorazí do „oblasti Beltway DC“. Tento konvoj má vyrazit 23. února ze stadionu Adelanto u Los Angeles.

V prohlášení organizátoři uvedli, že skupina „bude dodržovat dohody s místními úřady a skončí v blízkosti oblasti DC, ale do samotného DC nebude směřovat“.

Úřady v oblasti Washingtonu nedávno uvedly, že se připravují na možné narušení dopravy a dění v oblasti na začátku března.

Policie a její partneři zvyšují bezpečnost kvůli projevu prezidenta Joea Bidena o stavu Unie, který je naplánován na 1. března, a šéf washingtonské policie Robert Contee na nedávném brífinku uvedl, že „dojde k narušení dopravy“.

„Stejně jako v případě všech našich demonstrací podle prvního dodatku, které se zde ve městě konají, musíme být v pohotovosti,“ řekl Contee.

Úřady ve Virginii a Marylandu, které sousedí s Washingtonem, uvedly, že o konvoji a podobných akcích vědí.

„Virginská státní policie situaci monitorovala a nadále monitoruje a komunikuje s našimi místními, státními a federálními partnery v okolí hlavního města.

Mluvčí marylandské státní policie uvedl, že státní jednotky spolupracují s federálními, státními a místními úřady a monitorují vývoj situace.

Zdroj: NTD News

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.