Německo ztratilo kvůli protiruským sankcím přes 42 tisíc pracovních míst, oznámil v interview pro list Izvestija poslanec Spolkového sněmu za pravicovou stranu Alternativa pro Německo (AfD) Markus Frohnmaier.

 

[wp_ad_camp_2]

 

„Podle odhadů německých podniků ztratilo Německo kvůli sankcím přes 42 tisíc pracovních míst. A některé společnosti vůbec zkrachovaly. Je zřejmé, že sankce poškozují německou ekonomiku a brání zvyšování blahobytu našich občanů. Vždyť prodej kvalitních výrobků na zahraničních trzích byl vždy základem německé ekonomiky“, uvádí list Frohnmaierova slova.

Prohlásil rovněž, že strana Alternativa pro Německo hodlá iniciovat odvolání protiruských sankcí. Kdy mluvil o krymské otázce, politik zdůraznil, že pokládá Krym za ruské území.

„Podle názoru většiny západních právníků připojení Krymu k Rusku odporuje mezinárodnímu právu. Pokládám tuto otázku za spornou. Vždyť Západ nepokládal například oddělení Kosova za porušení územní svrchovanosti Srbska. Avšak na pozadí úvah právníků je také politická realita. Krym je součástí Ruska, a na tom se nic nezmění. A je zřejmé, že obyvatelé Krymu tíhnou spíše k Rusku, než k Ukrajině. A za jakéhokoli urovnání vztahů s Ruskem je třeba se smířit s tím, že Krym je ruské území. Budeme hájit takové urovnání“, podotkl německý poslanec.

V Německu se konaly 24. září volby do Spolkového sněmu. Pravicová strana Alternativa pro Německo se dostala poprvé do německého parlamentu s 12,6% hlasů, a hned se v něm stala třetí největší politickou silou.

Zdroj: 1

[wp_ad_camp_2]

Pokud vás článek zaujal, můžete ho sdílet.