…..důkazů po celém světě je na milióny, ale zločinná farmacie je tají a nemají zájem o jejich zveřejnění….

11:55

Lékaři mu dávali 3 dny života. Máma tajně zachránila synovi život zakázanou bylinkou

Jak neověřené důkazy, tak i klinický výzkum začínají ukazovat příslib použití desetiletí zakazované bylinky při léčbě celé řady zdravotních problémů.

Podle jedné anglické rodiny tato bylinka pomohla plně se uzdravit dospívajícímu chlapci z komplikací souvisejícími s leukémií. Rodina vystoupila v britské talk show This Morning, aby mluvila o svých zkušenostech.

[wp_ad_camp_2]

Příběh chlapce Deryna

Deryn, syn Callie Blackwellové, čtyři roky – od svých deseti let – bojoval s leukémií, po níž následoval sarkom z Langerhansových buněk.

Po čtvrtém a posledním pokusu o transplantaci kostní dřeně lékaři varovali rodinu, že to byla poslední příležitost zachránit mu život.

Podle Derynové mámy po operaci dostal infekci. Jeho onemocnění se extrémně zhoršovalo a podle Callie ho „při životě držela pouze antibiotika. Tak nám bylo řečeno“.

Při turbulentních dozvucích jeho transplantace mu lékaři dávali tři dny, maximálně týden života.

Deryn říká, že byl připraven se vzdát a začal plánovat svůj pohřeb. „Po čtyřech letech léčby jsem toho měl dost,“ řekl v programu This Morning.

[wp_ad_camp_2]

Mezitím však jeho máma zjišťovala podrobnosti o léčbě marihuanou. Prý o ní neustále slýchala od jiných lidí.

Jelikož jeho rakovina po technické stránce pominula – podléhal komplikacím ve formě problémů s rukama a žaludkem – nepovažovala ji za schůdnou možnost.

Bylo zjištěno, tedy alespoň při počátečních laboratorních testech, že marihuana zmenšuje rakovinné buňky. Tento počáteční výzkum stále potvrzují další důkazy. I přesto Callie neuvažovala o jejím použití a marihuanu jako potenciální léčbu odmítla.

„Rakovina byla pryč,“ řekla. „Toto byl zcela odlišný problém. Pustila bych to z hlavy a také jsem to udělala.“

I přesto Deryn zůstával nemocný a v nemocniční péči. Užíval velké dávky fentanylu, nejsilnějšího léku proti bolesti na bázi opiátů, jaký je na trhu. Lékaři stále očekávali jeho smrt.

Callie se zeptala lékařů na léčebné konopí od nizozemské firmy Bedrocan, které je určeno pro úlevu od bolesti, toto léčivo je oblíbené v Evropě (do České republiky je již několik let dováženo). „Chtěla jsem udělat všechno, co se dá,“ řekla.

[wp_ad_camp_2]

Lékaři jí však řekli, že to nejde, protože lék nebyl schválen pro používání dětmi.

Tehdy se rozhodla, že si marihuanu pořídí nelegálně a vyzkouší ji. „Přesto umíral,“ řekla.

Alternativní léčbě byl nakloněn i Deryn. „Byl jsem rád [že to vyzkouším],“ řekl.

V novinách New York Daily News se vysvětluje, že Derynovi rodiče „se setkali s dealerem, aby od něj koupili marihuanu. Potom si na internetu našli recept, který vysvětloval, jak ji změnit v tekutou formu, ve které by ji mohli podávat svému dospívajícímu synovi“.

Pro program This Morning Callie ujasnila, že nepoužili CBD (kanabidiol) ani THC olej, tedy oleje, které si v současnosti získávají popularitu při léčbě všeho, počínaje Parkinsonovou chorobou až po epilepsii a úzkost – a případně i rakoviny. Raději použili pouze tinkturu.

[wp_ad_camp_2]

Dramatický zvrat po podání tinktury z marihuany

„Její účinky nás ohromili. Vůbec jsme to nečekali,“ řekla.

Za půl hodiny byl Deryn, jehož zmáhala úzkost z blížící se smrti, „zcela klidný a uvolněný“.

Derynův stav se zlepšil nejen po emocionální stránce, ale i tělesně. Když mu lékaři složili obvazy z rukou, očekávajíce malý nebo žádný progres, jeho prsty vykazovaly známky zotavení.

Ačkoli lékaři varovali, že počet jeho bílých krvinek zůstane nulový, už po pěti dnech užívání marihuany – 75 dní po poslední transplantaci kostní dřeně – se znovu objevily.

„Znenadání se mu objevily bílé krvinky. Kolem nás horečně pobíhali lékaři, aby udělali další testy,“ řekla Callie. Zároveň dodává, že v té době byl celkový počet Derynových bílých krvinek stále velmi nízký.

Callie říká, že aby vyzkoušela účinnost tinktury, s léčbou přestala, a počet bílých krvinek „začal znovu klesat“.

[wp_ad_camp_2]

Přestože se Callie jasně vyjádřila, že nepodporuje marihuanu jako lék, který vyléčí rakovinu, nebo který zabere každému, kdo ho vyzkouší, jejího podávání synovi vůbec nelituje.

Ohledně léčivých účinků marihuany jsou odborníci optimističtí, ale upozorňují, že je obtížné přesně rozlišit, jaká dynamika pomohla Derynovi navrátit zdraví. Uvádějí, že jeho uzdravení mohlo nastartovat něco úplně jiného než marihuana (poznámka redakce: klasické lékařské popírání všeho, co nepředepsali oni).

K přesnému stanovení toho, co zmírnilo jeho syndromy, a také toho, co způsobuje pozitivní výsledky u dalších pacientů, kteří dosahují úspěchu s marihuanou, je nutný další klinický výzkum.

[wp_ad_camp_2]

Rakovina a marihuana

Co se týče rakoviny, je zde velké množství nejistoty, ale i značný příslib.

„Bylo provedeno mnoho studií, které byly zaměřeny na účinek marihuany na buňky pěstované v laboratoři, ale jsou dost nejednoznačné. Zdá se totiž, že na různý druhy rakovinných buněk má rozdílné účinky,“ říká Emma Smithová, ředitelka pro vědecké informace v Centru rakovinového výzkumu, uvádí britský deník Independent.

Prozatím zůstává v Anglii a mnoha částech světa, včetně České republiky, zakázána. Jak poznamenal jeden z moderátorů programu This Morning: „Za vlastnictví drogy může být obviněn kdokoli, ať už ji používá pro jakékoliv účely.“

Derynovým rodičům se to riziko vyplatilo. Deryn se nyní chystá otevřít si vlastní veganskou restauraci. Jak říká: „Jsem docela zdravý. Moje bílé krvinky jsou zcela normální.“

Zdroj: themindunleashed.com, Zpracovala: Vylectese.cz

[wp_ad_camp_2]

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.