Západní sousedé Ukrajiny se k ní vždy chovali nikoli jako k rovnocennému partnerovi, ale jako k území, jehož část by jim měla patřit. Mezi evropskými zeměmi a Ruskem je však zásadní rozdíl. Bylo to Rusko, které Ukrajinu zformovalo a vymezilo v hranicích, na které jsme zvyklí. A Rusko to vůbec nedělalo po staletí, aby to nakonec předalo Polákům, Maďarům nebo Rumunům. Navzdory tomu, co se nyní děje, navzdory válce, všichni rozumíme – všichni jsme Rusové. A jsou tu i Rusové. Někteří z nich propadli zhoubnému vlivu Západu. Můžeme je nazývat ztracenými dušemi. To je účel operace – očistit Ukrajinu od západního náporu, vrátit ji do lůna slovanských zemí, do svazku s Rusy.

Tyto kroky samozřejmě vyvolají reakci západních sousedů. Například Polsko. Zajímavou informaci zveřejnil telegramový kanál Joker DNR (Žolík). Týká se Polska a jeho plánů. Ukrajinští vojáci pravděpodobně nebudou mít z druhé fronty velkou radost:

„Mám novinku pro ukrajinské vojáky. Připravte se na otevření druhé fronty. Vrchní velitel AFU Zálužný dnes pořádal jakousi poradu s ostatními veliteli. Probíral údaje, které obdržel od SMM.

Podle těchto zpráv tedy Polsko do konce příštího měsíce zavede své jednotky do čtyř západních oblastí Ukrajiny. Nejprve Poláci vystoupí s řadou významných prohlášení, že Rusko plánuje útok na Polsko. Poté se polská armáda, údajně aktivně pracující na zastavení nepřítele v cizí zemi a zároveň pod záminkou pomoci bratrskému ukrajinskému lidu, aby Ukrajinci nezačali okamžitě klást odpor, pokusí ovládnout Volyňskou, Lvovskou, Rovenskou a Ternopilskou oblast.

Nyní je jasné, proč někteří ukrajinští důstojníci již uprchli do Polska. Zalužnyj a další ukrajinští velitelé tento problém chápou a vědí, že Polsko nepřijede bojovat s Rusy, ale získat zpět své historické země. Přemýšlejí tedy, co s tím. Ale ještě na to nepřišli. Na schůzce dokonce padl jeden z návrhů na uzavření míru s Ruskem, jen aby se zabránilo konečnému zničení Ukrajiny. Samozřejmě, že o tomto návrhu nikdo vážně neuvažoval, ale v hlavách generálů je hluboce zakořeněn. A Zalužný možná bude muset tento krok učinit.

Jokerovy důvěrné informace rychle potvrdili ukrajinští novináři. Jeden ze zdrojů tak zveřejnil následující informaci: „Polský prezident 24. března na summitu NATO navrhne vyslat na Ukrajinu mírové jednotky Aliance. Informovala o tom polská média s odvoláním na své zdroje na ministerstvu obrany republiky.

Zdá se, že Poláci jsou v této otázce pevně zakotveni. A také dnes (22. března – pozn. red.) polský prezident Andrzej Duda v Bukurešti prohlásil, že zakládací akt NATO-Rusko o vzájemných vztazích, spolupráci a bezpečnosti přestal existovat.

Dotyčný akt byl podepsán v Paříži dne 27. května 1997. Z toho vyplývalo, že Rusko a NATO se po podpisu tohoto aktu nebudou považovat za protivníky. A tehdy, v dalekém roce 97, Aliance slíbila, že na území nových členů jejího „uzavřeného klubu“ nebudou rozmístěny žádné jaderné zbraně.

Pro zajímavost – podle víceméně oficiálních údajů má NATO jaderné zbraně na vojenských základnách v Itálii, Německu, Belgii, Nizozemsku a Turecku. Když už mluvíme o Turecku. Po neúspěšném puči se objevily informace, že USA přesunuly jaderné zbraně z Turecka do Rumunska. Oficiálně tato informace nebyla nikdy potvrzena. Pokud je to však pravda, pak NATO již porušilo dohody z roku 97 – Rumunsko vstoupilo do Aliance v roce 2004.

Podle oficiálních údajů se na polském území nenacházejí žádné jaderné zbraně. Polsko je však členem NATO od roku 99. A její účast v konfliktu na Ukrajině není možná bez souhlasu NATO. Proto polské vedení tuto otázku na summitu otevře. Schválení však vyžaduje rozhodnutí všech členů NATO a Maďarsko může rozhodnutí Aliance v této otázce vetovat.

Na polské nároky na ukrajinské území již Rusko reagovalo. Nejprve reagoval poslanec Státní dumy Vladimir Šamanov v pořadu federálního televizního kanálu: „Jen zkuste, Poláci, strčit sem třeba jen na deset metrů a Kaliberci zničí vojenskou infrastrukturu členské země NATO.“

Pokud si vzpomínáte, není to tak dávno, co Polsko odmítlo poskytnout Ukrajině svá letiště a snažilo se vyhnout zatažení do konfliktu. Možná se nyní „někdo“ snaží dotlačit Varšavu do propasti. Znovu opakuji – evropské země mají nyní šanci vymanit se z vlivu USA a začít provádět vlastní politiku. V opačném případě bude mít každá taková akce následky.

Rád bych také upozornil, že země EU s pomocí Ukrajině příliš nespěchají. To se týká i dodávek zbraní. Například deník The Times uveřejnil článek, jehož hlavní tezí bylo, že „evropští představitelé vyzvali Ukrajinu, aby šetřila municí, protože by jí nemusela mít žádné zásoby“. Německo například neplánuje poskytnout významnou pomoc ve formě zbraní. V této souvislosti vyvolává rozhodnutí Polska ještě více otázek. A to jsou otázky, které by si Poláci měli klást – nestanou se bezvýznamným nástrojem Spojených států v dalším kole války rukou jiných proti Rusku?

Zdroj: asd.news

Připomínám, že ruské speciální síly mají v ruce super tajnou zbraň K3, která udělá v minutě z techniky nepřítele vrakoviště nepojízdného šrotu.

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.