Obrovský počin občanské neposlušnosti plánuje podnikat obvyklým způsobem „proticovidovským“ opatřením navzdory.

V pátek 15. ledna se plánuje otevření více než 50 000 restaurací. Akt masové občanské neposlušnost proti „covidovským“ opatřením, která poškodila restaurační provoz v obrovksém měřítku, zejména malé rodinné podniky. Hnutí, které se šíří prostřednictvím sociálních sítí pod hashtagem #IoOpro („italsky – otevírám“) je největším celonárodním aktem občanské neposlušnosti od začátku lockdownu. Člen opozice v italském Parlamentu Vittorio Sgarbi podpořil hnutí a v rozhovoru uvedl: „Otevřete & nebojte se, nakonec je donutíme si ty jejich pokuty sežrat.“

Celý rozhovor zde: https://twitter.com/robinmonotti/status/1349677999206109184

Italská vláda již čelí vnitřním konfliktům a krizi, je možné vyhlášení předčasných voleb.

[wp_ad_camp_2]

 

Podobné hnutí začalo v Mexiku již 12. ledna, kdy se stovky majitelů restaurací shromáždilo protestovat proti lockdownu. Protest „Mám otevřeno“ se šíří také po celé Evropě, varianty se prosazují v německy mluvícím Švýcarsku (#Wirmachenauf) a Polsku (#OtwieraMY).

Je dobré se zmínit, že bez ohledu na to, jak moc se zdá jejich „New Normal“ šířeno bez odporu, není to tak. Lidé po celém světě vzdorují kde mohou. O tom „Covid Positive“ je.

Chcete-li sledovat pokrok tohoto hnutí, doporučujeme sledovat účty Robina Monottiho – https://twitter.com/robinmonotti a It’s Time to Rise – https://twitter.com/itstime2rise na Twitteru a dalších platformách.

Pokud víte o jakýchkoli dalších dobrých účtech ke sledování nebo o plánovaných protestech, zveřejněte je níže.

Pro tadesco přeložila adri | Zdroj: off-guardian.org

Myslím, že by bylo skvělé, kdyby podobné hnutí se rozjelo v ČR a na Slovensku. A to co nejdříve.

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.