…..dnes jedu na celý den pryč a nevím kdy se vrátím. Také nevím, jestli budu cestou moci nějaké zprávy do okénka dát, uvidíme. Ale něco jsem Vám slíbil a je nutné to publikovat….

00:05

1) ŠVÝCARSKO – roušky

Dle zpráv ze švýcarských internetových novin Legitim.ch jsme Vás datovali o možném zamoření roušek, které se dostaly do Evropy. Bral jsem to prvně jako upozornění na možné nebezpečí. Já sice žádné nenosím, ale pro druhé je to důležité. No a když máme k tomu právě tu možnost, tak jsme možnosti hned využili. Já osobně nosím kolem krku řídký hedvábný šál a v „případě nutnosti“ si ho pozdvihnu z krku na ústa popřípadě nos. Histérie „psích náhubků“ jde kolem mně takřka bez povšimnutí.

 

[wp_ad_camp_2]

 

Roušky, které jsem získal, ba dokonce i jeden známý mně sehnal a dovezl nějaké od Bodensee a od Zürichu, byly předány do laboratoře na rozbor. Teprve dnes jsem se setkal s našim chemikem, který s dalšími kolegy dělal rozbor v laboratoři.

Z celkem 14 roušek, u kterých udělali rozbor, skoro všechny odjinud či jiného prodejce, byly otestovány. Výsledek je zarážející. Polovina byla nasycená látkou odpovídající složení glyfosátu, který se dával na likvidaci trávy a plevele. Sice v ppm jak udával to nebylo vysoké, ale dle slov odborníka, časté použití může postupně zamořit tělo. Byly pravděpodobně dovezeny z Číny, nezná se původ těchto produktů. Mohly by se ale dostavit následné zdravotní problémy.

Proto bych každému doporučoval, aby si lidé raději dávali šál na ústa a nos, který vlastní už nějakou dobu a nepoužívaly tento bleděmodrý produkt.

Dostal jsem i mejlíky, kdy se lidé ptají proč, když jich byl nedostatek v Československu, se rozdávají zadarmo před některými obchodními domy. Nyní je tedy situace jasná. Možná také zjistili jejich zamoření, NEVÍM to ale jistě, a proto je zdarma rozdávají. Neměli jsme žádné roušky z Československa, takže nemůžeme hodnotit. Ale zde ve Švajzu nedoporučuji čtenářům jakékoliv používat. Raději domácí.

Možná u Vás nebyly roušky tohoto druhu dovezeny. Tož tak a babo raď…..

 

[wp_ad_camp_2]

 

Jestliže některý ze čtenářů v Československu má možnost rozborů chemikálií v laboratoři, nechť je s českými rouškami udělá také. Zkuste se prosím domluvit v diskuzi…..

Dnes si dávám oddychový den, protože nás čeká asi hodně horký týden. Tím nemyslím ale teplé počasí, jak jste asi všichni pochopili.

Děkujeme Vám za přízeň a čtení našich stránek a přejeme nádhernou neděli. Ráno jdu do přírody…..

2) Došel mně mejlík od čtenáře z Německa

Včera tu boli ešte vlajky EU Nemecka a freistaat Bayern. Večer som si všimol, že s nimi niečo robili. Dnes som išiel okolo a zrazu žiadne vlajky a ani v celom meste. Neviem či to súvis, ale verím že áno. A ďakujem za super články čítam vás už dlho

Děkujeme tímto čtenáři za zaslání snímků s komentem a zárověň ze čtení našich stránek…..

 

tm komentuje

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.