AKTUALIZACE 21:27

…..dnes začneme u něčeho, co mnozí zapomněli. V minulosti jsme psali dosti často o možnostech, jak tomu či onomu zabránit. Přesvědčili jste se sami, že to funguje a proto dnes znovu zopakujeme. Pozdějí dáme zprávy o dění nejen v celé EU, ale také v celém světě…..

11:54

1) Česká republika a silné bouřky

Jak si mnozí čtenáři všimli a já si toho všiml v posledních mejlících od Vás, nad Českou republikou se včera kupily velice silné bouřky. Je jedno, jestli byly uměle vyvolané či nikoliv. Prosím vzpomeňte si na naše výzvy minulý rok a roky předešlé, když uvidíte v předpovědi opět možnost silných přívalových dešťů a bouřek, začněte octovat.

 

[wp_ad_camp_2]

 

Je to jeden velice pomocný moment, kdy můžete zachránit Vaše okolí před přívalovými dešti a hlavně před brutálními bouřkovými mraky s následnými blesky. Blesky většinou rozzářili nebe, jak sami píšete, na několik minut po sobě, jeden blesk za druhým a nebe zůstávalo „rozsvícené“.

Znovu tedy opakuji, prosím najděte si na našem webu, tadesco.org, statě o octování, jak se to dělá a 10 či 30 hodin před předem nahlášenými bouřkami s přívalovými dešti či možnými záplavami. Octováním zmírníte o více než 50% v místě dění celou možnou hrozivou činnost bouřkových mraků…..

Doplnění k počasí

Vážení čtenáři tadesca. Dnešní úvodní článek byl myšlen pro případy následných předpovědí. Silné bouře s prudkým větrem, krupobití, tovření mraků které způsobí přívalové deště s následnými záplavami.

Při všech zmíněných nebezpečných výstrahách, jdeme okamžitě octovat a poopravit soukromně počasí. Dlouholetí čtenáři nově příchozím mohou potvrdit jejich praxi, že octování dopředu předejde nejhoršímu. Rozhodně nebylo myšleno zastavení nějakých zahradních deštíčků aby bylo sucho. Tak tomuto někteří čtenáři tadesca neporozuměli.

Jenom pro zajímavost.

Čtenáři, kteří si postavili cloudbusters pasivní, mohou také předcházet těmto nebezpečným jevům.

O aktivním cloudbusters jsem psal a vykládal na přednáškách jak se dělá. Ale!! Protože ztahuje z nebe ohromné množství energie, nikomu ho nedoporučuji vyrábět. Pokud není dobře uzeměný a lidé se nedrží ve velké vzdálenosti při jeho chodu, může být i smrtonosný. Uzemňuje někdy i milióny voltů. Aktivní veliký CB potřebuje proudící vodu a to velké množství vody…..

Na začátku 80-90 let byl na popisované téma udělán videoklip. Nemohu si vzpomenout na název, ale jakmile ho najdu, pověsím do okénka…..

Našel jsem adresu videa, zde se můžete podívat.

pokračování…..

tm komentuje

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.