Korporátne média neinformujú o stave v Sýrií, pretože sa v nej začal koniec pre islamský štát.

S koncom na dohľad, západné média sa viacej zaujímajú o to, ako nájsť viac a viac obvinení za porušenie ľudských práv proti vodcovi Sýrie Bashara al-Assada, než by mali uvažovať nad nevyhnutnýmu pádom teroristickej entity o ktorej sa predpokladá, že bola založená s pomocou Izraela a Západu.

 

[wp_ad_camp_1]

 

Guardian píše, sýrske štátne média oslavujú momentálny vojenský postup, ktorý prelomil už viac-ročnú nadvládu ISIS nad vládnou enklávou Deir ez – Zor, ktorá je bohatá na ropu.

Sýrska arabská armáda toto poobedie prelomila obliehanie Deir ez – Zoru mesta po tom, ako jej vojská prišli zo západnej provincie do brigády 137”, tak ako Sana – štátna tlačová agentúra vyhlásila.

Tento veľký úspech je strategickou premenou vo vojne proti teroru a potvrdzuje schopnosti sýrskej arabskej armády a jej spojencov”, armádny povel bol tiež citovaný ako výrok.

SAA dosahuje víťazstva bez pomoci Spajených štátov a Guardian podotýka, že Rusko podporuje sýrske vojsko vzdušnou silou. Ako Anti-Media napísali 22. augusta 2017, SAA sa približovala do tejto oblasti pokúšajúc sa preraziť skôr ako by to mala urobiť USA, pretože tá by túto oblasť prenechala Sýrským Demokratickým silám (SDF). Ruská vojenská prítomnosť a jej činnosť v oblasti to pekne zkomplikovali pre USA.

Mainstreamové média pomerne mlčali o týchto posledných udalostiach aj napriek tomu, že by mohli oznámiť zánik ISIS ako územnej jednotky a pripraviť cestu pre tisíce utečencov Sýrčanov k ich návratu domov. Našťastie, regionálny komentátori pomohli udržať príbeh aktuálnym a potvrdili, to čo sme už mnohí nejaký ten čas predpovedali.

[wp_ad_camp_1]

Ešte stále je veľa práce, ktorú treba urobiť aby sa oslobodilo územie pod ISIS, ale tak ako Guardian poznamenal, sýrsky analytik Aron Lund povedal, že nedávny úspech SAA sám o sebe môže byť jeden z najsymbolickejších víťazstiev v tejto 6-ročnej vojne.

Najviac znepokojujúce na tejto veci je fakt, ako Guardian popisuje: „Občania sa zoskúpili po oboch stranách cesty spájajúcej základňu s okolitými mestami, aby privítali prichádzajúce vojsko.“

V podstate, západné média potvrdili, že Sýrčania, ktorí boli držaní v zajatí ISIS privítali možnosť, byť oslobodení práve SAA. Toto je tá istá skupina ľudí o ktorých západné média tvrdili a neustále trvali na tom, že sa dopúšťajú hromadného porušovania ľudských práv a musia byť úplne zničené a zvrhnuté.

Aj keby boli početné obvinenia proti vláde Assada pravdivé, správa publikovaná v apríly londýnskym IHS Janeovím Centrom pre terorizmus a povstania, ktorá je popredná bezpečnostná agentúra na analýzu, zistila že 43 % zo všetkých ISIS bojov medzi 1. aprílom 2016 a 31. marcom 2017, boli vedené proti Sýrskemu vojsku a jeho spojencom.

Nie len že SAA je jedna z vojsk najviac bojujúca proti ISIS, ale aj SAA s jej spojeneckými silami sú tiež zjavne jedny z najefektívnejších síl ničiacich ISIS. SAA je jediným legitímnym orgánom, ktorý by musel oslobodiť sýrske územie od ISIS, keďže USA nemá žiadne legitímne oprávnenie viesť vojenské operácie v krajine sužujúcej vojnou.

 

[wp_ad_camp_1]

 

Napriek tomu úpadok ISISu je vec o ktorej by sme predpokladali, že západné média budú oslavovať, ak by bola kampaň vedená sekulárnou vládou. Ale korporátne média obecne nepovažujú túto udalosť ako vec, ktorú by stálo za to šíriť. Ak by ale na druhej strane USA a jej radikálny spojenci boli tí, ktorí by dosiahli toto víťazstvo (ilegálne, treba dodať) media by sa pozerali na túto udalosť určite nejak odlišne.

 

Preklad: anna , Zdroj: 1

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.