Těmto a podobným článkům už aby se člověk jen smál. Co ještě vše vyleze z těch Američanů? Asistent amerického ministra zahraničí ztratil mozek? Nebo jen papouškuje svého nadřízeného, který taky asi nemá mozek? Oni ti Američani totiž mluví sami o sobě. Při současném stavu USA už hodně tamních úředníků ztrácí hlavu a nervy. Je to stará taktika, neustále vytvářet nepřítele a obviňovat ostatní. No nebude to trvat dlouho a ty Američany nebude brát už nikdo vážně. 

 

Asistent amerického ministra zahraničí pro záležitosti Euroasie Wess Mitchell obvinil Rusko z „největší humanitární krize v Evropě“, která se odehrává na Donbasu, a spolu s tím i z agrese během incidentu v Kerčském průlivu.

 

[wp_ad_camp_2]

 

 

„25. listopadu jsme viděli další projev eskalace, kdy ruské lodě se hrnuly proti ukrajinským. Agresivita Ruska protiřečí všem deseti principům Helsinského paktu — dokumentu, o němž Rusko tvrdí, že se ho drží,“ řekl během vystoupení na zasedání Rady ministrů zahraničí OBSE v Milánu.

Podle tvrzení Mitchella „destabilizační činnosti Ruska nutí spojence NATO zintenzivňovat svoji pozici i ve věci zadržování, i ve věci obrany“.

„Za poslední čtyři roky ruské činnosti vedly k největší humanitární krizi v Evropě — více než deset tisíc lidí během ní zemřelo na východě Ukrajiny. Dočasně migrujícími lidmi se stalo více než 1,5 milionu lidí,“ řekl.
Američan dále vyzval Rusko, aby propustilo ukrajinské lodě a námořníky, kteří byli během incidentu v Kerčském průlivu zadrženi za narušení ruské státní hranice. Na palubách lodí bylo 24 lidí, včetně důstojníků tajných služeb SBU.

Ruský prezident Putin incident označil za provokaci.

zdroj: 9

 

[wp_ad_camp_2]

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.