Francouzská policie zahájila vyšetřování poté, co se na jihu země objevily neobvyklé dopravní značky. Uvádí to The Local.

Na příjezdových cestách do řady měst neznámí pachatelé postavili tabulky s nápisem „Ne džihádistům.“ Stylizovali je jako obyčejné značky vyznačující hranici území obce.

[wp_ad_camp_2]

Podle novinových údajů bylo minimálně sedm takových tabulek bylo u vjezdu do Toulouse. Značky byly brzy odstraněny a poté předány policii. Ochránci pořádku teď studují záznamy z videokamer, aby zjistili pachatele a jejich motivaci. Podle některých údajů stojí za akcí krajně pravicová skupina Generation Identitaire, která již dříve projevovala protiislámskou činnost v regionu.

​Dne 23. března na jihu Francie 25letý občan Maroka Redouane Lakdim provedl sérii přepadení, jejichž oběťmi byli čtyři lidé. Zranil automobilistu a zavraždil jeho spolujezdce kvůli autu a potom napadl skupinu neozbrojených členů zvláštní jednotky během jejich kondičního běhu.

[wp_ad_camp_2]

Poté mladý muž, který se představil jako stoupenec teroristické skupiny Islámský stát (zakázaná v RF) přepadl supermarket, zavraždil jednoho zaměstnance a návštěvníka. Čtvrtou obětí se stal policejní plukovník Arnaud Beltrame, který nabídl sebe výměnou za posledního rukojmího. Lakdim byl zastřelen během útoku na budovu.

Zdroj: 1

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.