Kjell Ingolf Ropstad, vůdce Norské křesťanské lidové strany, schválil grant ve výši téměř 100 000 EUR, který použije radikální islamistická komunita k přeměně 100 let starého kostela na mešitu.

Peníze půjdou pro Islámské kulturní centrum – organizaci, která má několik islámských škol ve svých mešitách v městech Drammen, Oslo a Mjøndalen, kde mohou děti zůstat i přes noc, píše deník Aftenposten.

Není to poprvé, kdy Ropstad udělil islámské skupině velkou částku peněz. V minulosti Islámské kulturní středisko, které má celkem 3 775 registrovaných členů, obdrželo téměř 70 000 EUR na přeměnu bývalého baptistického kostela ve Stavangeru na mešitu.

 

[wp_ad_camp_2]

Ropstad jim také dal dalších 20 000 EUR, aby přeměnili modlitební dům „The Way“ ve Skienu na mešitu.

V rámci stejného typu grantu bylo Muslimskému centru Søndre Nordstrand uděleno také téměř 30 000 EUR.

Křesťanská lidová strana (norsky Kristelig Folkeparti, zkr. KrF) je norská křesťansko-demokratická strana. Vznikla v roce 1933 odštěpením od Liberální strany v důsledku odlišných postojů vůči luteránské církvi či v otázce prohibice. Vznikla jako první ze skandinávských křesťanskodemokratických stran vzešlých z protestantského prostředí jako reakce na sekularizaci společnosti.

 

[wp_ad_camp_2]

Je to křesťansko-konzervativní uskupení, které svůj program opírá o náboženské etické hodnoty. Mezi její priority patří obrana tradičních hodnot a odmítání potratů, prostituce a eutanazie. Zatímco ve společenských otázkách se profiluje jako konzervativní, v ekonomické oblasti stojí ve středu mezi pravicí a levicí.Tím se velmi podobá křesťansko-demokratickým stranám v katolických zemích Evropy. Na rozdíl od většiny „katolických“ křesťanských stran v Evropě se však norští křesťanští demokraté profilují mnohem více euroskepticky a odmítají členství v Evropské unii. Na Evropské úrovni má status pozorovatele v Evropské lidové straně.

Její voličskou základnu tvoří především lidé z oblastí s vyšším podílem aktivních věřících protestantů, kteří se nacházejí na jihu a západě země.

Zdroj: SN

Tomu se říká paradox. Vůdce Norské křesťanské lidové strany schválil grant pro radikální islamistickou komunitu. Neuvěřitelné. První, co mě napadne, že ten chlápek (Kjell Ingolf Ropstad) nemůže být křesťan a nemůže být ani Norem. Který Nor by přispíval ke genocidě vlastního obyvatelstva??!!!

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.