Výsledek obrázku pro ayurveda massages

V tomto článku si ukážeme pár ajurvédských technik samo-léčení. Stačí pouze 10 minut denně.

[wp_ad_camp_2]

Pravidelné praktikování vám poskytne lepší fyzické, duševní a duchovní zdraví. Podle této starodávné léčebné metody musí být v úplné harmonii tělo, duše a mysl, abyste si udrželi své zdraví. Ajurvéda je nejstarší léčebný systém, který je používán i dnes v moderním věku. Velmi zajímavé je to, že lidé v Indii dávají přednost ajurvédské léčbě před tradiční medicínou. Ajurvédu studují již ve školách a na univerzitách. Navíc Světová zdravotnická organizace na svém kongresu v Alma Ati v roce 1977 oficiálně ajurvédu uznala a doporučila její praxi a popularizaci.

Dokud tělo, duše a mysl fungují v harmonii, člověk zůstane zdravý – to je základem ajurvédské filozofie a starověké indické léčebné metody, která z ní vychází.

Ajurvéda říká: Všechno ve vesmíru je energeticky prostoupeno a propojeno.

[wp_ad_camp_2]

Tři doša, která udržují tělo živé, jsou „pitta“, „kapha“ a „vata“. Vatta reguluje dýchání, kapha udržuje sílu a pitta kontroluje metabolismus. Pokud jsou vzájemně sladěny, cítíme se skvěle. Správná výživa, masáž, jóga a meditace vylepšují naši schopnost samoléčby.

Výsledek obrázku pro ayurveda

Tato léčba zabere pouze 10 minut denně

Ráno – 6 minut

Čištění jazyka – 30 sekund

Po vyčištění zubů odstraňte veškerý plak z jazyka pomocí kartáčku, škrabky na jazyk nebo tupého nože. Játra, žlučník a ledviny jsou orgány, které pomáhají našemu tělu zbavit se škodlivých látek. Na jazyku se vytvářejí sedimenty a toxiny jako vedlejší produkty metabolických procesů. Pokud je neodstraníme, po určité době začnou blokovat tok energie v těle.

[wp_ad_camp_2]

Použijte silu sezamového oleje – 2 minuty

Po vyčištění zubů a jazyka vypláchněte ústa lžící sezamového oleje, který převalujeme v ústech 2 minuty. Olej vyplivneme a ústa vypláchneme teplou vodou.

Sezamový olej zabraňuje tvorbě zubního plaku, zubního kazu a zánětu dásní, je bohatý na kyselinu linolovou a působí proti plísním, bakteriím a virům.

Masáž sebe sama – 3 minuty

Na masáž jsou potřeba rukavice, surové hedvábí nebo měkký kartáč (pozn. hana: :D Kdo má jinou alternativu pro větu: „For the massage you’ll need gloves, raw silk or soft brush“, piště do komentářů). Masírujte kruhovými pohyby každou část těla 10-20krát v tomto pořadí: krk, záda – až kam dostanete, dále masírujte ramena, ruce a prsty.

Jemně masírujte horní část hrudníku horizontálními pohyby. Poté masírujte břicho a to směrem shora dolů a zleva doprava.

[wp_ad_camp_2]

Další na řadě jsou stehna, která masírujte z vnější strany dovnitř a seshora dolů. Pak přejděte na kolena a nohy, které také masírujte kruhovými pohyby.

Masáž zlepšuje cirkulaci energie a obnovuje ji. Každé místo na pokožce je spojeno s vnitřním orgánem. Všechny orgány po masáži fungují mnohem lépe a jsou lépe prokrvovány, tvrdí praktikující ajurvédy.

 

Během dne – 2 minuty:

Pít horkou vodu – 30 sekund

Vařte půl litru vody po dobu 10-15 minut, nalijte ji do termosky a každou půl hodinu si dejte tři loky. Díky svým speciálním energetickým vlastnostem stimuluje vařená voda trávení a pomáhá při vyplavování toxinů z těla

[wp_ad_camp_2]

Procvičte relaxační dýchání – 2 minuty

Zhluboka se nadechněte nosem, vydržte několik vteřin a pak vydechněte opět nosem. Na nic nemyslete. Pokud je pro vás těžké mysl vypnout, přemýšlejte o něčem hezkém.  Problémy, hněv a strach často vedou k onemocnění orgánů.

Relaxace pomáhá vám i vašim orgánům. Tímto způsobem stimulujeme náš mozek k produkci endorfinů (hormonů štěstí), které nás uspokojují. Nicméně, bude to vyžadovat trochu praxe.

 

Večer – 2 minuty:

Stimulujte trávení a zlepšete kvalitu snů – 2 minuty

[wp_ad_camp_2]

Zahřejte trochu sezamového oleje. Dejte několik kapek na břicho a poté ho pomocí celé dlaně masírujte  jemnými kruhovými pohyby po směru hodinových ručiček.

Pak namočte ručník do teplé vody a nechte ho na břiše dokud nezchladne. Nakonec břicho otřete. Tato jemná masáž pomáhá trávení tak, že stimuluje kontrakce střev a řeší tak problém s nespavostí, ke které dochází v důsledku špatného trávení.

Je to tak jednoduché, přesto účinné. Proč s tím nezačít hned teď?

 

Překlad: hana, Zdroj: 1

[wp_ad_camp_2]

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.