Hledejte na tadesco.org
Archiv
Nejnovější zprávy
Související zprávy
Nová metoda genového inženýrství umožňuje vědcům pěstovat orgány pro transplantace
Vědci odhalili novou techniku genového inženýrství, která jim umožňuje laboratorně pěstovat lidské orgány určené k transplantaci.
Výzkumníci z University of Southampton v Británii tvrdí, že našli novou převratnou metodu sestavování fragmentů modifikované DNA. Tuto techniku nazývají „ligace DNA“.
[wp_ad_camp_1]
Futurism.com uvádí:
Ve studii, kterou publikoval magazín Nature Chemistry, výzkumníci předvedli čistě chemickou techniku pro sestavování genů. Využívá účinnou a ryhlou chemickou reakci zvanou Klik chemie, která různé modifikované fragmenty DNA spojuje do genu – tento proces byl nazván: Klik DNA ligace.
„Náš postup je významným průlomem v oblasti genové syntézy,“ uvedl v tiskové zprávě profesor biochemie a vedoucí výzkumu z University of Southampton Ali Tavassoli. „Nejenom, že jsme dokázali, že lze sestavit geny s pomocí Klik chemie, ale také jsme předvedli, že výsledný řetězec DNA je plně funkční v bakterii, i přes jizvy vzniklé spojením fragmentů.“
[wp_ad_camp_1]
SYNTÉZA LIDSKÉHO GENOMU
Ačkoli plány syntetizovat lidský genom byly od začátku přijímány se smíšenými pocity a úvahami o etice, tato nová metoda je lákavá, vzhledem k možnostem, které může nabídnout. Podle GP-write v této oblasti právě mezinárodní úsilí pracuje na vývoji velkých genomů, aplikaci syntézy DNA, což zahrnuje i pěstování transplantovatelných lidských orgánů, virové imunitě a rezistenci vůči rakovině. Dokonce umožňuje rychlejší a nákladově efektivní vývoj léků a jejich testování.
Bez ohledu na etické otázky je syntetická DNA slibná. S ní bychom mohli najít efektivnější způsoby, jak léčit vrozené choroby nebo je upravovat a v konečném důsledku tak prodlužovat lidský život nebo jej potencionálně vytvářet již od počátku. „Syntéza genomu bude hrát ve vědeckém výzkumu čím dál důležitější roli,“ vysvětlil Tavassoli. Také věří, že jejich postup činí dosažení těchto velkých cílů pravděpodobnějším.
[wp_ad_camp_1]
Kromě toho by tato chemická metoda mohla také významně urychlit syntézu větších řetězců DNA, čímž by vznikalo více jednotlivých genů. „Věříme, že náš čistě chemický přístup má potenciál výrazně urychlit postup úsilí, které je na toto životně důležité odvětví vynakládáno, a v konečném důsledku povede k lepšímu porozumění biologickým systémům,“ dodal Tavassoli.
Když vám vaše vlastní orgány zničí léky, škodlivými potravinami a chemtraily, tak vám pak nacpou vypěstovanou náhražku. Asi aby jste hned neumřeli a mohli vás dál „léčit“.
raja
přeložila: raja
zdroj: 1
[wp_ad_camp_1]
Bývalý obchodní zástupce americké společnosti Merck Scott Cooper vysvětluje ve 4 minutovém videu, že jeho vlastní výzkum a životní zkušenosti potvrzují, že vakcíny jsou rizikové a účinnost pochybná. Vypráví, že velká většina žalob na farmaceutickou společnost Merck je v souvislosti s negativními účinky očkování. Máte děti a přemýšlíte, zda očkovat nebo ne? Udělejte si vlastní výzkum z dostupných informací!
https://www.youtube.com/watch?v=9NOsvDBN5Qk
Bombastická správa! Štúdia preukázala že neočkované deti sú zdravšie
https://www.youtube.com/watch?time_continue=127&v=7LTOrdDDOiI
Ruští a američtí genetici rozšifrovali DNA Jakutů a Ngananasů a objevili neobyčejné verze genů, které umožňují těmto severním národům přežívat v podmínkách neustálé zimy, polární noci a stravy složené téměř výlučně z tuků, uvádí se v článku uveřejněném v časopise Molecular Biology and Evolution. https://sptnkne.ws/f2mW
Tyto mutace, které Jakutům a Nganasanům pomáhaly podporovat nízkou hladinu cholesterolu a tuků v jejich krvi a neumírat od podchlazení, mohou vědcům pomoci odhalit kořeny nemocí spojených s poruchou funkčnosti těchto genů a vytvořit nové způsoby ochrany organismu proti podobným problémům.
Skupina amerických vědců zjistila spojení mezi omezením kalorické hodnoty potravy a genetickou samoregulací délky života. Patřičná studie, jejíž krátký popis uvádí portál EurekAlert!, byla uveřejněna v časopise Nature Communications.
Odborníci zjistili, že hladovění nebo omezení kalorické hodnoty spotřebované potravy zpomaluje epigenetické změny a jako důsledek zvyšuje délku života.
https://cz.sputniknews.com/svet/201709155979780-vedci-regulovat-delka-zivot/
——
Hlavním „vrahem“ lidí není HIV, virus vztekliny nebo malárie, ale různé kmeny viru hepatitidy, jež každoročně připravují o život víc než 1,3 milionu lidí, praví se v článku uveřejněném v časopisu Lancet. https://sptnkne.ws/f2dU
Vědci z The University of Queensland v Austrálii objevili přibližně osm tisíc nových mikroorganismů, které se řadí k bakteriím a archeám. Informuje o tom vědecký portál ScienceAlert s odvoláním na článek zveřejněný v časopisu Nature Microbiology.
Většina objevených buněk, 98-99 %, se řadí k extrémofilům, tedy jsou schopny existovat v podmínkách, které nejsou vhodné pro život dalších organismů. Například mohou pobývat ve vodních nádržích s vysokou kyselostí, salinitou nebo zásaditostí.
Vědci s použitím metod metagenomiky objevili DNA, která neodpovídá již pojmenovaným a v databázích uschovaných genomům. Celkově bylo objeveno 7280 bakteriálních a 623 archeálních genomů. https://sptnkne.ws/fzMf