Vědci odhalili novou techniku genového inženýrství, která jim umožňuje laboratorně pěstovat lidské orgány určené k transplantaci.

Výzkumníci z University of Southampton v Británii tvrdí, že našli novou převratnou metodu sestavování fragmentů modifikované DNA. Tuto techniku nazývají „ligace DNA“.

[wp_ad_camp_1]

Futurism.com uvádí:

Ve studii, kterou publikoval magazín Nature Chemistry, výzkumníci předvedli čistě chemickou techniku pro sestavování genů. Využívá účinnou a ryhlou chemickou reakci zvanou Klik chemie, která různé modifikované fragmenty DNA spojuje do genu – tento proces byl nazván: Klik DNA ligace.

„Náš postup je významným průlomem v oblasti genové syntézy,“ uvedl v tiskové zprávě profesor biochemie a vedoucí výzkumu z University of Southampton Ali Tavassoli. „Nejenom, že jsme dokázali, že lze sestavit geny s pomocí Klik chemie, ale také jsme předvedli, že výsledný řetězec DNA je plně funkční v bakterii, i přes jizvy vzniklé spojením fragmentů.“

[wp_ad_camp_1]

SYNTÉZA LIDSKÉHO GENOMU 

Ačkoli plány syntetizovat lidský genom byly od začátku přijímány se smíšenými pocity a úvahami o etice, tato nová metoda je lákavá, vzhledem k možnostem, které může nabídnout. Podle GP-write v této oblasti právě mezinárodní úsilí pracuje na vývoji velkých genomů, aplikaci syntézy DNA, což zahrnuje i pěstování transplantovatelných lidských orgánů, virové imunitě a rezistenci vůči rakovině. Dokonce umožňuje rychlejší a nákladově efektivní vývoj léků a jejich testování.

Bez ohledu na etické otázky je syntetická DNA slibná. S ní bychom mohli najít efektivnější způsoby, jak léčit vrozené choroby nebo je upravovat  a v konečném důsledku tak prodlužovat lidský život nebo jej potencionálně vytvářet již od počátku. „Syntéza genomu bude hrát ve vědeckém výzkumu čím dál důležitější roli,“ vysvětlil Tavassoli. Také věří, že jejich postup činí dosažení těchto velkých cílů pravděpodobnějším.

[wp_ad_camp_1]

 

Kromě toho by tato chemická metoda mohla také významně urychlit syntézu větších řetězců DNA, čímž by vznikalo více jednotlivých genů. „Věříme, že náš čistě chemický přístup má potenciál výrazně urychlit postup úsilí, které je na toto životně důležité odvětví vynakládáno, a v konečném důsledku povede k lepšímu porozumění biologickým systémům,“ dodal Tavassoli.

 

Když vám vaše vlastní orgány zničí léky, škodlivými potravinami a chemtraily, tak vám pak nacpou vypěstovanou náhražku. Asi aby jste hned neumřeli a mohli vás dál „léčit“.

raja

 

přeložila: raja

zdroj: 1

[wp_ad_camp_1]

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.