Článek níže je dalším znamením, že tzv. média hlavního proudu zjišťují pokles svého vlivu a opět se snaží aplikovat svoji známou metodu dehonestace a zesměšňování alternativních médií, aby jim věřila co možná nejmenší skupina lidí. Ale myslím si, že ze strany korporátních médií je to již předem prohraný boj, poněvadž svoji důvěru ztrácí závratným tempem. A já se ptám, kdo bude vytvářet onen Globální desinformační index????? Nevládní organizace napojené na Sorose? Anál-ytici z Evropských honot? Takže VELKÝ BRATR bude rozhodovat o tom, jaký web je důvěryhodný a který nikoliv?! Co napíšou korporátní „sračkomety“ bude „svatá pravda“ a vše ostatní bude desinformace, či v lepším případě subjektvní pohled? A že by měl tento index fungovat jako ratingové agentury? No tomu se už směji. Není to zase tak dávno, kdy „slavné“ agentury byly usvědčeny z podvodu a korupce.

A kdy vznikne ministerstvo pravdy? Jo pardón, já zapomněla, ono už vzniklo. Jen se nejmenuje ministerstvo pravdy, ale Centrum proti terorismu a hybridním hrozbám. Za chvíli od něj budeme slyšet i číst: VÁLKA JE MÍR, SVOBODA JE OTROCTVÍ, NEVĚDOMOST JE SÍLA. Pokud nějaký seznam bude vytvořen, pak za Českou republiku bude jistě na prvním místě Česká televize, která občas uveřejní opravdové perly.

Zde (odkaz) je také zajímavý článek. „Odbornice“ Alexandra Alvarová nám zde hned v první větě sdělí, že: „Česko a západní země zatím prohrávají dezinformační válku s Ruskem.“ Inu zkouší na nás známou a ohranou pohádku o „zlém“ Rusku. Někdo říká – za vším hledej ženu, jiní zase – za vším hledej Rusko (případně Putina). Když Západ, současný establishment či deep state ztrácí vliv a kontrolu, tak musí najít vnějšího nepřítele. To je osvědčená metoda.

    tereza

Měl by lidem pomoci se lépe zorientovat, kterým informačním zdrojům se dá věřit víc a kterým méně – a díky tomu lidem vrátit důvěru v média. Takový je hlavní cíl nově vznikajícího Globálního dezinformačního indexu. Připravují ho přední světoví odborníci na práci s informacemi a daty a měl by fungovat obdobně jako ratingové agentury.

 

[wp_ad_camp_2]

Systém Globálního dezinformačního indexu by měl různým informačním zdrojům na internetu a médiím dávat známky, podobně jako ratingové agentury známkují důvěryhodnost investorů, bank, ale i celých zemí.

Mělo by to být automatizované a hlavně má vše fungovat v reálném čase.

Co by to lidem mělo napovědět, vysvětlil Radiožurnálu ředitel nadačního Fondu nezávislé žurnalistiky Josef Šlerka z Univerzity Karlovy: „Jakési odstupňované hodnocení rizika, že když konzumujete informace z tohoto zdroje, tak je velmi pravděpodobné, že ta informace bude nějakým způsobem dezinformací – politickou nebo jakoukoli jinou.“

 

[wp_ad_camp_2]

Zprávy se hodnotit nebudou

Autoři indexu budou vycházet z aktuálních klasifikací různých webů, tu ale bude doplňovat automatický systém, který se bude průběžně aktualizovat. Chtějí tak automat naučit, co dokáže naznačit, jestli se tomu danému webu dá věřit.

Využívat k tomu budou používat různou síť zdrojů. „Používají celou řadu metadat, včetně registrátora domény, protože teorie je zatím pravděpodobně taková, že pokud je registrace anonymní a nedá se dohledat, kdo je vlastníkem domény, tak to snižuje kredibilitu,“ přiblížil Šlerka.

Takové metody napoví, jak si dlouhodobě to které médium stojí. Nedokážou ale bezprostředně určit, jestli ta která zpráva je, nebo není pravdivá. To ale není cíl indexu.

Zdroj: 1

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.