…..ptali jste se mne, jak je škodlivá zvýšená radiace, která byla v české kotlině naměřena. Nemohu na všechny mejlíky odpovídat zvlášť, a proto zde uvádím odpověď pro všechny najednou….

05:55

[wp_ad_camp_1]

Použiji jeden komentář člověka z jiného webu, který pracuje na reaktoru v Jaslovských Bohunicích. Jako odborník se v tom určitě dobře vyzná:

 

No, ale 0.7 SieVERTů, za rok, je docela, síla, tak nějaká Měsíční Neplodnost, nic drastického, ale, Pracovníci Jaderných Elektráren mají povoleno, asi tak 0.1 SIEVERTů za rok, což je ještě, Hodnota, kterou LIDSKé Tělo snese, každý rok, bez Následků, ale více, už ne, v České Republice, je přirozená RadioAKTIVITa, asi tak 2 MiliSIEVERTy za rok, což, je asi tak 0,002 Sievertů….

Škorpion, prezije velmi silne oziarenie, je voci nemu odolný tam je riešenie v odolnosti organizmu škorpióna

Určitě, 0.5 SIEVERTu, mají hodně, povolené, no, 0.5 SIEVERTu, za rok, způsobí, asi 14-ti Denní neplodnost, to ještě, jde, 1 Sievert, za, rok, už je docela síla, 2 SIEVERTy za rok, to už je krvácení z dásní a z Ledvin, a tuším 10%, úmrtnost, do 1-ho Měsíce, ale možná až 10 až 30%, Úmrtnost do Jednoho měsíce, inu, zajímavé, celkem

Sievert je jednotka zavisla aj od casu. ak dostanes 1Sv v razovej davke – napr oziarenie z kontaktu s uranom.. si mrtvy do tyzdna. na beton. ak dostanes 1Sv za rok, tak je ta sanca tych 5% ze umries. takze to nieje take jednoduche, spocitat sieverty a hotovo

smrtelna davka je trochu vyssia. zacina na 2Sv kde moze clovek zomriet, 4Sv je prezitelne za urcitych podmienok a az 8Sv je ista smrt.

Přírodní radioaktivní zdroje způsobují průměrné ozáření osob žijících v ČR na úrovni 3 mSv (Německo 4,8 mSv, Itálie 5 mSv). Celosvětový průměr je 2,4 mSv za rok ale existují i místa, kde je koncentrace radioaktivity v podloží zvýšená, např. v oblasti kolem iránského města Ramsar, na plážích brazilského města Guarapari nebo na plážích jihoindického státu Kerala. Konkrétně v oblasti Ramsar byly naměřeny roční hodnoty ozáření na úrovni až 260 mSv za rok. Nebylo však prokázáno, že by tyto zvýšené hodnoty přírodního ozáření měly na místní obyvatele negativní vliv.

xkcd.com/radiation/

Kdo má zájem si přečíst veškeré přepočty a jak se orientovat, můžete použít dole zveřejněný link. Ještě uvádím.

 

Příklady ekvivalentní dávky pro člověka: z přírodního pozadí 10 µSv za den, rentgen ruky 1 µSv, rentgen zubů 5 µSv, let letadlem (4000 km) 40 µSv, rentgen hrudníku 20 µSv, roční limit pro okolí jaderné elektrárny 250 µSv (při plánování se používá 30 µSv), skutečná dávka v okolí 50 km od jaderné elektrárny 0,1 µSv za rok (asi tolik jako když sníte jeden banán – opět důvodem draslík K-40), dávka v Tokyu způsobená havárií JE Fukušima 40 µSv, CT sken hlavy 2 mSv, roční dávka z přírodního pozadí (asi 85 % obdržené dávky je z přírodního pozadí) je průměrně 4 mSv. Dávka nutná k projevu nemoci z ozáření (deterministických účinků) je přibližě 400 mSv, musí být ale jednorázová. Smrtelná dávka se liší podle jedince, ale udává se 4 Sv a více. Stojí za zmínku, že přírodní pozadí je na různých místech na Zemi velmi odlišné, například:

– přírodní radiační pozadí občana ČR 2,5 až 3 mSv/rok

– přírodní radiační pozadí občana Kerali v Indii 17 mSv/rok

– přírodní radiační pozadí občana Guapari v Brazílii 175 mSv/rok

– přírodní radiační pozadí občana Ramsaru v Iránu až 400 mSv/rok

Tedy přírodní pozadí se podle lokalit liší i více než stonásobně, to je dáno především rozdílnou radioaktivitou hornin. Lidský organismus je schopný se na vyšší přírodní pozadí během života adaptovat

Jelikož různé tkáně a orgány jsou různě citlivé na radiačnímu poškození je nutné brát v potaz, jaká část těla byla ozářena. K tomu slouží opět váhový faktor, kterým se přenásobí dávka nebo dávkový ekvivalent. Nazývá se efektivní dávka a slouží k popisu nerovnoměrného ozáření. Její jednotkou je rovněž sievert. Hodnoty váhových faktorů pro tkáně a orgány jsou opět udávány ve zprávách mezinárodní komise ICRP.

Limity na ozáření

Dávka celotělového ozáření v sievertech je používána jako srovnávací hodnota například při nastavování legislativních omezení pro pracovníky se zářením a ostatní občany. Limity jsou určovány vyhláškami příslušných úřadů nebo schválením zákonů.

V České republice je systém limitů popsán ve vyhlášce 307/2002 Sb. Obecné limity jsou:

– 1 mSv za kalendářní rok pro součet všech efektivních dávek (výjimečně 5 mSv za 5 za sebou jdoucí kal. roků).

– 15 mSv za rok pro ekvivalentní dávku v oční čočce.

– 50 mSv za rok pro průměrnou ekvivalentní dávku v 1 cm2 kůže.

Pro pracovníky se zářením platí jiné limity:

– 50 mSv za kalendářní rok pro součet všech efektivních dávek a 100 mSv za 5 za sebou jdoucí kalendářních roků.

– 150 mSv za rok pro ekvivalentní dávku v oční čočce.

– 500 mSv za rok pro průměrnou ekvivalentní dávku v 1 cm2 kůže.

Více onformací a dat se dočtete na následujících stránkých:  http://atominfo.cz/2012/05/sievert-becquerel-rentgen-jak-merime-radioaktivitu/

Zvlastní zkušenosti a potvrzeno i od odborníků je nejlepší na radioaktivitu používat mumio. Je to tajná tableta i ruských kosmonautů na ozáření na oběžné dráze…..

tm

[wp_ad_camp_1]

A zde uvádím ještě jeden komentář ohledně radiace, dotyčného diskutéra na jiném webu.

Piovarči 2017-03-30 20:40

Rusi myslím majú nejaké protiradiačné tablety. tm dodává: mají a je to právě MUMIO

Slnecne protony sa daju lahko odtienit, ale tie vysokoenergetic ke kozmicke luce su svina, a vacsina tej radiacnej davky bola prave z lucov. Tam pomoze akurat tak meter olova alebo jeho ekvivalent. Mozno ak by bol modul pre posadku obaleny palivom, tak by ich to chranilo dostatocne.

Myslim ze vo vzdialenejsej buducnosti sa naucime ako aktivovat bunecne obranne mechanizmy tak aby bolo telo odolnejsie na radiaciu, a aj rakovina bude liecitelna, takze z dlhodobeho hladiska to nie je neprekonatelny problem.

Na ISS za 6 mesiacov schytaju astronauti 100mSv,

Pracujem v Jaslovskych Bohuniciach a maximalna denna davka je 1 mSv. Rocna 20 mSv. To len tak pre info.

Japonci pouzivaju steviu na liecenie radiacneho oziarenia, alebo aj tych farma firiem ako vitamin B17 zabija selektivne iba rakovinove bunky

Michio a Aveline Kushi vo svojej knihe Makrobiotická strava hovoria: „V čase zvrhnutia atómovej bomby na Nagasaki v roku 1945 bol doktor Tatsuichiro Akizuki riaditeľom interného oddelenia v nemocnici Sv Františka v Nagasaki. Väčšina pacientov v nemocnici, ktorá sa nachádzala asi 1,5 km od centra výbuchu, primárne účinky bomby prežila, ale čoskoro sa u nich začali objavovať príznaky ochorenia z ožiarenia, spôsobené uvoľnenou rádioaktivitou. Dr Akizuki svojim zamestnancom a pacientom naordinoval prísnu makrobiotickú stravu, tj ryžu natural, miso polievku a polievku so sójovou omáčkou tamari, wakame a iné morské riasy, tekvicu Hokkaido a morskú soľ, a zakázal konzumáciu cukru a sladkostí. Tak zachránil všetkých ľudí vo svojej nemocnici, zatiaľ čo mnohí z ostatných preživších v meste zomreli na chorobu z ožiarenia. „

Ak ste to nepostrehli, tajomstvo na prežitie všetkých foriem ožiarenia je v morskej soli. Ak si robíte starosti kvôli spadu z jadrových nehôd japonských atómových elektrární alebo ak ste boli ožiarení röntgenom (v nemocnici alebo pri letiskovej prehliadke) alebo vám liečia rakovinu radiačnou liečbou, robte si kúpele z morskej soli (nie z jodizovanej kuchynskej soli) a to vám pomôže vytiahnuť radiáciu z tela.
ďalšie užitočné rady tu:
panobcan.sk/…/
aragonit9.blogspot.sk/…/…

[wp_ad_camp_1]

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.