Záhadná blikající energie byla spatřena ve vzdálené galaxii pomocí obřích dalekohledů a astronomové jsou si jisti, že se jedná o cizí kosmickou loď.

Odborníci říkají, že tyto FRBs rádiové signály objevili v roce 2007, ale bohužel mnoho z nich jsou do dneška odborníkům záhadou, protože nejsou schopni tyto signály definovat. Astronomové nevědí skoro nic kromě toho, že se tyto signály chytili z velmi vzdálených galaxií miliardy světelných let daleko.

Nyní tým vysoce respektovaných amerických vědců z Harvardu předložili vážné tvrzení, že FRBs signály by mohly být dalším důkazem cizinců v celém vesmíru. Věří, že údajné výbuchy by mohly být důvodem „děravění“ energie z nepředstavitelně silných vysílačů, které jsou schopné posílat neskutečné signály mezi ostatními loděmi ve vesmíru.

Profesor Avi Loeb z Harvard-Smithsonian střediska pro astrofyziku řekl: „Rychlé rádiové záblesky jsou neobyčejně jasné vzhledem ke svému krátkému trvání a původ shledáváme někde na hodně vzdáleném místě, ale nejsme schopni stoprocentně zjistit, kde se veškerá energie bere.“

V nové studii se profesor Loeb a jeho spolupracovník Dr. Manasvi Lingham podívali na možnosti vybudovat rádiový vysílač dostatečně silný, aby byl schopný odhalit veškeré takovéto abnormality na obrovskou vzdálenost. Došli nakonec k závěru, že solární systém by měl vytvářet potřebné množství energie, pokud se používá na dvakrát větší ploše než Země k zachycení slunečních paprsků. Dále informovali, že by bylo zapotřebí vodní chlazení obrovského rozsahu, aby bylo zabráněno roztavení zařízení.

Ale otázkou zůstává, proč vybudování takového nástroje stojí na prvním místě?

Zdroj: 1 , 2

[wp_ad_camp_1]

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.