Mnoho spolupachatelů teroristických útoků spáchaných v Rusku se skrývá v evropských zemích a Rusko stále naléhá na jejich vydání, řekl médiím ruský prezidentský mluvčí Dmitrij Peskov.

„Je to tvrdá skutečnost, že se mnoho kompliců teroristických útoků a zabíjení během krvavých událostí na Kavkaze stále skrývá. Mnoho z nich je v evropských zemích. Získávají povolení k pobytu nebo občanství a mohou volně chodit po ulicích za běžného dne mezi obyčejnými lidmi, “uvedl Peskov.

 

„Mnoho z nich je vyšetřováno s cílem požadovat jejich vydání do Ruska. Tyto seznamy se zpravidla nezveřejňují, “dodal.

O zabití gruzínského občana v Berlíně loni v srpnu Peskov informoval, že Ruská federace opakovaně požadovala jeho vydání.

„Byly takové žádosti a prezident (Vladimír Putin) byl o tom informován,“ řekl mluvčí Kremlu a dodal: „Ten muž nebyl jen podezřelý.“

„Byl získán přesvědčivý důkaz o jeho účasti na krvavých teroristických útocích a masových vraždách,“ uvedl.

Vina tohoto gruzínského občana za spáchání trestných činů byla prokázána již dávno. Peskov označil kroky Ruska za účelem vydání těchto zločinců jako „naprosto normální praxi.“

 

„Absolutně systémová práce [pro vydání zločinců do Ruské federace] probíhá v souladu se zákonem,“ poznamenal Peskov.

Ruský prezident Vladimir Putin 10. prosince odhalil, že gruzínský občan zabitý v Berlíně loni v srpnu byl jedním z organizátorů explozí v moskevském metru a aktivním účastníkem nepřátelských akcí na Kavkaze na straně teroristů. Jeho jméno bylo na seznamu nejhledanějších zločinců. Prezident Vladimir Putin řekl, že při jednom z masakrů, kterých se muž zúčastnil, bylo zabito 98 lidí.

Překlad: SN

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.
Loading...

AdBlock je aktivní

 

 

Používáte nástroj pro blokování reklamy. 

Budeme rádi, když naši práci oceníte a nastavíte pro tento web výjimku v Adblocku.

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.