Prominentní ukrajinská zpravodajská organizace jmenovala George Sorose, muže, který stojí za krajně levicovou pro-globalizační nadací Open Society Foundation, za druhou nejvlivnější osobnost na Ukrajině, hned za hlavou státu – Volodymyrem Zelenským.

Ve svém nedávném článku nazvaném „100 nejvlivnějších lidí a událostí na Ukrajině“, deník Vesti  se sídlem v Kyjevě označil maďarsko-amerického miliardáře a sociálního inženýra jako nejvlivnější osobnost země.

 

[wp_ad_camp_2]

Ukrajinská zpravodajská organizace připisuje postavení globalistického miliardáře na seznamu na výjimečnou úroveň vlivu na události, které se dějí v celé zemi, prostřednictvím desítek politických organizací, které financuje, a politiků v kabinetu ministrů, které podporuje.

Soros se do ukrajinské politiky vměšuje téměř dvě desetiletí pod záminkou hájení takzvaných „univerzálních hodnot“, které nemají „národní jurisdikci“.

Zpravodajská síť poznamenala, že Sorosova nadace Open Society financovala bývalého gruzínského prezidenta a bývalého šéfa správy regionu Oděsa Mikheila Saakašviliho, poradkyni prezidenta Zelenského Světlanu Zališčukovou a vlivného proevropského novináře Mustafu Nayyema, muže, který byl nedávno jmenován zástupcem generálního ředitele ukrajinské obranné společnosti Ukroboronprom.

 

[wp_ad_camp_2]

V nedávném rozhovoru pro New York Times, George Soros uvedl, že nacionalističtí populisté, jako je Donald Trump, italský Matteo Salvini a maďarský Viktor Orbán, jsou jen dočasnými anomáliemi a že v blízké budoucnosti globalismus porazí nacionalismus.

Překlad: SN

On to bude spíše jeho dvojník.

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.