Gianluigi Aponte je italský miliardář, který žije v Ženevě ve Švýcarsku, a je vlastníkem Mediterranean Shipping Company (MSC), což je druhá největší firma ve světové lodní dopravě. Gianluigi Aponte se narodil ve městě Neapol a jeho bohatství se počítá na něco kolem 9 miliard dolarů. Jeho syn Diego Aponte je prezidentem společnosti MSC.

[wp_ad_camp_2]

 

 

Camorra je skupina mafiánských klanů se sídlem v Neapoli, která se díky pronikání do přístavů stala mezinárodním kartelem. Camorra úzce souvisí se zločineckou rodinou Genovese z New Yorku.

Gianluigi Aponte získal v roce 2009 titul Neapolské Excelence ve Světě od bývalého premiéra a miliardáře Silvia Berlusconiho. Silvio Berlusconi byl různými způsoby propojen s Cosa Nostrou, přičemž byl také členem zednářské lóže P2 v Itálii, známé jako „stínová vláda“, která řídí politickou korupci týkající se médií, bankovnictví, mafie, zpravodajských agentur a Vatikánu. Dalším členem P2 byl kníže Vittorio Emanuele IV Savoy, který je knížetem Neapole, a stejně jako Gianluigi Aponte se narodil v jedné komunitě v Neapoli.

Rodina Savoy také ovládala Ženevu, Švýcarsko, kde má bydliště dnes, stejně jako Gianluigi Aponte, který zde také žije. Rodina Aponte se oženila s rodinou Gatti ze severní Itálie a Švýcarska. Rodina Aponte má pravděpodobně nějaký rodový původ s benátskou rodinou da Ponte. Princ Vittorio má také přímý vztah k organizovanému zločinu a byl vyšetřován pro vydírání a prostituci, korupci související s hazardními hrami a byl obviněn z vraždy. Princ Vittorio byl však zproštěn všech těchto obvinění.

[wp_ad_camp_2]

 

 

Camorra je mezinárodní zločinecký megasyndikát s několika mafiemi, jako je mafie Nuvoletta, která působí v Neapoli, a která se zabývá pašováním a dokonce obchodováním s lidmi, stejně jako dalšími trestnými činnostmi. Rodina Letta s Enricem Lettou, bývalým italským premiérem a Giannim Lettou poradcem Silvio Berlusconiho a členem dozorčí rady společnosti Goldman Sachs International, je skrytě spojena s mafiánským klanem Nuvoletta Camorra.

Klan Nuvoletta byl vůdcem jedné mafiánské aliance kolem Neapole, nazývané Nuova Famiglia, která zahrnovala maledský klan Vollaro. Rodina Nuvoletta se částečně sloučila s klanem gangů Orlando Camorra. V uplynulých letech byly sicilská mafie a camorra přistiženy při svém zapojení do transportu a prodeje afričanů do Itálie a Evropy a vydírání.

[wp_ad_camp_2]

 

 

MSC spolupracuje skrytým způsobem s některými mafiemi na vysoké úrovni a zabývá se drogami, zbraněmi a obchodováním s lidmi. Nedávno v roce 2017 společnost MSC koupila 49% společnosti Ignazio Messina & C., která je lodní a kontejnerová společnost se sídlem v Janově. Pontus byl řecký název pro most a také pro moře a konkrétně pro Středozemní moře. Prostřednictvím své kontroly nad přístavem jsou schopni sjednotit své zločinecké sítě. (pozn.př.: Všimněte si stejného postavení rukou jak je ukazuje i Merkelová.)

Gianluigi a Rafaela Aponte

Gianluigi Aponte se setkal s manželkou Rafaelou, když byl kapitánem lodi; V roce 1970 založili společnost pro nákladní dopravu, Mediterranean Shipping, nyní MSC. Jejich děti jsou také zapojeny do společnosti. Aponte začal organizovat velké výletní lodě a jeho firma se začala plavit hlavně mezi východní Afrikou a Evropou, až se nakonec stal světovým impériem. Žijí ve Švýcarsku.

[wp_ad_camp_2]

 

 

Diego Aponte

Diego Aponte je generálním ředitelem společnosti Mediterranean Shipping Company a je to opravdu zlý člověk.

přeložil Pedro | zdroj: 5, 9

 

[wp_ad_camp_2]

 

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.