V Rakousku stoupá počet plně očkovaných pacientů, kteří končí na jednotkách intenzivní péče (JIP). Vyplývá to z interního dokumentu komise epidemiologů, který má k dispozici agentura APA. Příčina nárůstu není zcela známá, spekuluje se například o menší účinnosti jednodávkové vakcíny. Podle zpravodajského webu Kurier se jedná o logický důsledek imunizace populace.

Jak se uvádí v interním dokumentu, v současné době tvoří plně očkovaní pacienti na oddělení JIP 17 %, na jiných nemocničních oddělení je to 31 %. Příčiny tohoto nárůstu zatím nikdo nedokázal spolehlivě pojmenovat, protože rakouská Agentura pro zdraví a bezpečnost potravin kohortovou studii teprve dokončuje.

Důvodem by ale mohl být například slabší účinek jednodávkové vakcíny. Skupina expertů Nationalen Impfgremium, která radí rakouské vládě ohledně očkování, nedávno doporučila společnosti Johnson & Johnson, aby svoji vakcínu co nejdříve doplnila těmi od Moderny a Pfizeru. Podobný trend pozorují i v Izraeli, kde se stále více hovoří o dalších a dalších přeočkováních.

Uniklých dat se nyní snaží využít rakouští svobodní, kteří se k očkování staví spíše skepticky. Strana už v sobotu vyzvala vládu, aby bylo možné i nadále využívat bezplatné testy jako „jediný způsob monitorování infekce v zemi“.

Web Kurier pak přichází s dalším možným vysvětlením. Skutečnost, že počet plně očkovaných pacientů na JIP roste, přisuzuje tomu, že je více naočkovaných lidí. „Není to překvapivé, je to jednoduchá matematika. Pokud by bylo naočkováno 100 % populace, byl by podíl lidí na JIP také 100%,“ píše se v článku.

Zdroj: CNN Prima News, 3.10.2021

V tomto VIDEU nám TV Prima ukázala další smutný případ následku tzv. vakcinace.

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.