Zaujímavá správička, ktorá krásne nadväzuje na zákaz budovania 5G v Bruseli. Nie je to len technologia, ktorá je pre akýkoľvek biologický život veľmi škodlivá, ale navyše nás bude môcť nepredstaviteľným spôsobom sledovať a kontrolovať ako sme nikdy nezažili v iných režimoch. Stačí sa pozrieť ako je to teraz v Ćíne (článok), s 5G to pôjde o level vyššie či už informácie o nás budú prúdiť Číne alebo Amerike. Ale máme tu diktát z NATO, Čína nás sledovať nemôže, ale NATO áno.

[wp_ad_camp_2]

BRUSEL – Pokiaľ Berlín začne spolupracovať na budovaní 5G siete s čínskou skupinou Huawei, NATO preruší komunikáciu s Nemeckom. Počas stredy o tom varoval americký generál Curtis Scaparrotti, ktorý je zároveň veliteľom spojeneckých síl NATO v Európe. Informáciu poskytla agentúra AFP.

„Obávame sa, že štruktúra ich komunikácie bude ohrozená – najmä preto, že 5G sieť má veľmi široké pásmo a schopnosť získavať dáta z nej je neuveriteľná,“ povedal Scaparrotti pred jedným z parlamentných výborov Kongresu USA.

Navyše dodal, že pokiaľ Nemecko bude spolupracovať na vytvorení 5G sieti s Čínou, NATO to bude brať ako zásah do svojho komunikačného systému a preto sa bude snažiť komunikáciu s krajinou zo západnej Európy prerušiť.

 

Americký denník Wall Street Journal začiatkom týždňa informoval, že americký veľvyslanec v Nemecku Richard Grenell, napísal nemeckému ministrovi hospodárstva Petrovi Altmaierovi, že pokiaľ sa Nemecko nevzdá účasti čínskych spoločností pri budovaní 5G siete, vzťahy medzi tajnými službami oboch krajín sa prehodnotia.

[wp_ad_camp_2]

Nová technológia 5G ponúka ultrarýchly internet. Sieť má umožniť vývoj nových technológií, ako sú umelá inteligencia, autonómne vozidlá či automatizované továrne. Nemecká kancelárka Angela Merkelová prisľúbila, že s USA i partnermi v EÚ bude diskutovať ešte pred samotnou voľbou ťohto projektu.

Hlavné obavy Washingtonu smerujú k tomu, že Peking môže novú telekomunikačnú infraštruktúru použiť ako „trójskeho koňa“ za účelom špionážne v krajinách, ktoré používajú čínske zariadenia v domácej 5G sieti. Domnienky USa len potvrdzuje čínsky zákon, ktorý núti spoločnosti sídliace na území krajiny poskytovať technickú pomoc pre čínske spravodajské služby.

Zdroj: 9

Pokud vás článek zaujal, můžete ho sdílet.