Zaujímavá správička, ktorá krásne nadväzuje na zákaz budovania 5G v Bruseli. Nie je to len technologia, ktorá je pre akýkoľvek biologický život veľmi škodlivá, ale navyše nás bude môcť nepredstaviteľným spôsobom sledovať a kontrolovať ako sme nikdy nezažili v iných režimoch. Stačí sa pozrieť ako je to teraz v Ćíne (článok), s 5G to pôjde o level vyššie či už informácie o nás budú prúdiť Číne alebo Amerike. Ale máme tu diktát z NATO, Čína nás sledovať nemôže, ale NATO áno.

BRUSEL – Pokiaľ Berlín začne spolupracovať na budovaní 5G siete s čínskou skupinou Huawei, NATO preruší komunikáciu s Nemeckom. Počas stredy o tom varoval americký generál Curtis Scaparrotti, ktorý je zároveň veliteľom spojeneckých síl NATO v Európe. Informáciu poskytla agentúra AFP.

„Obávame sa, že štruktúra ich komunikácie bude ohrozená – najmä preto, že 5G sieť má veľmi široké pásmo a schopnosť získavať dáta z nej je neuveriteľná,“ povedal Scaparrotti pred jedným z parlamentných výborov Kongresu USA.

Navyše dodal, že pokiaľ Nemecko bude spolupracovať na vytvorení 5G sieti s Čínou, NATO to bude brať ako zásah do svojho komunikačného systému a preto sa bude snažiť komunikáciu s krajinou zo západnej Európy prerušiť.

 

Americký denník Wall Street Journal začiatkom týždňa informoval, že americký veľvyslanec v Nemecku Richard Grenell, napísal nemeckému ministrovi hospodárstva Petrovi Altmaierovi, že pokiaľ sa Nemecko nevzdá účasti čínskych spoločností pri budovaní 5G siete, vzťahy medzi tajnými službami oboch krajín sa prehodnotia.

Nová technológia 5G ponúka ultrarýchly internet. Sieť má umožniť vývoj nových technológií, ako sú umelá inteligencia, autonómne vozidlá či automatizované továrne. Nemecká kancelárka Angela Merkelová prisľúbila, že s USA i partnermi v EÚ bude diskutovať ešte pred samotnou voľbou ťohto projektu.

Hlavné obavy Washingtonu smerujú k tomu, že Peking môže novú telekomunikačnú infraštruktúru použiť ako „trójskeho koňa“ za účelom špionážne v krajinách, ktoré používajú čínske zariadenia v domácej 5G sieti. Domnienky USa len potvrdzuje čínsky zákon, ktorý núti spoločnosti sídliace na území krajiny poskytovať technickú pomoc pre čínske spravodajské služby.

Zdroj: 9

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.
Loading...

AdBlock je aktivní

 

 

Používáte nástroj pro blokování reklamy. 

Budeme rádi, když naši práci oceníte a nastavíte pro tento web výjimku v Adblocku.

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.