Hledejte na tadesco.org

Archiv

Nejnovější zprávy

  • Slovenská opozice se už ani netají, že chce „shodit“ vládu premiéra Fica
    Slovenská opozice se už ani netají, že chce „shodit“ vládu premiéra Fica

    Slovenská opozice se už ani netají, že chce „shodit“ vládu premiéra Fica

  • Společnost Apple a SpaceX se spojují na podporu satelitní sítě Starlink
    Společnost Apple a SpaceX se spojují na podporu satelitní sítě Starlink

    Společnost Apple a SpaceX se spojují na podporu satelitní sítě Starlink

  • Bílé klobouky zatkly bývalou velitelku pobřežní stráže a transsexuálku Lindu Faganovou
    Bílé klobouky zatkly bývalou velitelku pobřežní stráže a transsexuálku Lindu Faganovou

    Bílé klobouky zatkly bývalou velitelku pobřežní stráže a transsexuálku Lindu Faganovou

  • Slovenského poslance Szalaye čeká výslech. Za očkování proti covidu mu teoreticky hrozí doživotí
    Slovenského poslance Szalaye čeká výslech. Za očkování proti covidu mu teoreticky hrozí doživotí

    Slovenského poslance Szalaye čeká výslech. Za očkování proti covidu mu teoreticky hrozí doživotí

Související zprávy

  • Slovenského poslance Szalaye čeká výslech. Za očkování proti covidu mu teoreticky hrozí doživotí
    Slovenského poslance Szalaye čeká výslech. Za očkování proti covidu mu teoreticky hrozí doživotí

    Slovenského poslance Szalaye čeká výslech. Za očkování proti covidu mu teoreticky hrozí doživotí

  • Itálie chce následovat Trumpa a opustit WHO. Domino efekt začíná
    Itálie chce následovat Trumpa a opustit WHO. Domino efekt začíná

    Itálie chce následovat Trumpa a opustit WHO. Domino efekt začíná

  • Co vše dokáže páchat 5G záření
    Co vše dokáže páchat 5G záření

    Co vše dokáže páchat 5G záření

  • Mel Gibson „ohrožuje“ rakovinový průmysl Big Pharma
    Mel Gibson „ohrožuje“ rakovinový průmysl Big Pharma

    Mel Gibson „ohrožuje“ rakovinový průmysl Big Pharma

Potraviny, které zlepší kvalitu a růst vlasů

Vlasy, stejně jako kterákoliv jiná část našeho těla, potřebují ke svému růstu a zdraví vhodné živiny. Pokud máte vlasy slabé, lámavé, nebo vám nadměrně padají, bylo by dobré se více zaměřit na svůj jídelníček.

Faktory, jako věk, genetika, hormonální změny a stres mohou mít vliv na růst vlasů, ale nedostatek živin je hlavní příčinou, která způsobuje jejich vypadávání. Odborníci doporučují potraviny, které jsou bohaté na živiny a které pomáhají posilovat vlasové kořínky a podporují tak růst vlasů. Mezi živiny důležité pro růst vlasů patří:

[wp_ad_camp_2]

 

 

vitamín A – podporuje tvorbu mazu, který hydratuje pokožku hlavy a chrání vlasy před škodlivými vlivy vnějšího prostředí

vitamíny skupiny B – podporují vznik červených krvinek, které přenášení kyslík a živiny do lebky a do vlasových váčků

vit. C – organismus potřebuje vitamín C ke tvorbě kolagenu, který je nedílnou součástí vlasové struktury

vit. E – podporuje cirkulaci krve a posiluje vlasové kořínky

železo – důležité pro tvorbu červených krvinek, nedostatek železa je jednou z nejčastějších příčin padání vlasů

zinek a selen – zlepšují růst vlasů a jejich obnovu při mechanickém nebo chemickém poškození

 

[wp_ad_camp_2]

 

 

Aby vaše vlasy byly pěkné a zdravé, jezte následující potraviny:

Avokádo – bohaté na vitamíny B a E, draslík, omega 9 mastné kyseliny, kyselinu listovou a prospěšné tuky, které podporují zdraví vlasů.

Bobule – jako jahody, maliny a brusinky obsahují velké množství vitamínu C, antioxidantu, který chrání folikuly před oxidačním stresem. Dalšími výbornými zdroji vitamínu C jsou papriky a citrusové plody.

Vejce – vysoký obsah bílkovin, které chrání vlasovou strukturu, také obsahují vitamíny A a D, karoteny, lutein a zinek.

Fíky – skvělý zdroj železa, draslíku, hořčíku a vitamínů A a E.

 

[wp_ad_camp_2]

 

 

Lněné semínko – bohaté na omega 3 mastné kyseliny, které jsou nezbytné pro zdravý lesk a sílu vlasů. Lněné semínko má také vysoký obsah vitamínu B1, hořčíku, fosforu a selenu.

Listová zelenina – jako např. špenát je dobrým zdrojem železa, také vitamínů A, C, K, B, draslíku a folátů.

Mango – manga obsahují silice, které posilují povrch vlasů, také jsou dobrým zdrojem vitamínů A, B6 a C.

Dýňová semínka – bohatá na zinek, který zabraňuje vysušování pokožky hlavy. Obsahují také železo, fosfor, hořčík, mangan, měď a bílkoviny, to vše podporuje rychlý vlasový růst.

přeložila Eva | zdroj: food.news

 

[wp_ad_camp_2]

 

 

Líbil se vám článek? Pošlete ho dál
Pravidla diskuze

Diskuze je pouze pro registrované čtenáře a je moderovaná. Budou uveřejněny jen takové komentáře, které nejsou urážlivé, vulgární, neobsahují reklamu, neobsahují projevy náboženského fanatismu, návody k násilí, pseudo-ezoterické bludy a jsou k tématu.

Není dovoleno vkládat celé články z jiných webů a strojové překlady z cizích jazyků, stejně tak psát celé věty kapitálkami.

Komentáře není dovoleno využívat jako chat a místo pro osobní spory.

Veškeré odkazy v komentářích musí být uvedeny s krátkým popisem čeho se týkají. Odkazy bez popisu jsou považovány za spam.

Komentáře jsou automaticky posuzovány antispamovým systémem, a pokud jsou zadrženy, musí je posoudit administrátor, což může trvat až 25 hodin. Opětovné odeslání komentáře nebo psaní stížnosti prostřednictvím e-mailu nic neurychlí.

Předem děkujeme za respektování těchto pravidel.

9 Komentáře
Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Adam
Adam
8.12.2018 15:35

Když jsem já byl tenkrát kluk, to zněly písně líp, a sladší měly zvuk, a hrály jsem je tak, co stačil dech a hlas, to ryby braly víc, byl veselejší smích, a v létě větší hic, a v zimě čistší sníh, i stromy rostly vejš, i řeky byly čistý, a zelenější bylo listí …. Karel Gott. https://www.youtube.com/watch?v=dwKJKm3m8oU

Lekno
Lekno
7.12.2018 14:04

Problem vyuzitia zivin zavisi na zdravotnom stave organizmu. Ich vyuzitie je zalozene na tychto cinnostiach: travenie (digestion), absorbtion, utilization, elimination.
Pokial niektory z organov v procese takehoto travenia nefunguje dobre (znecisteny, oslabeny), dochadza k nedokonalemu vyuzitiu travenej potraviny a nedosiahneme pozadovany efekt. Dalsim neduhom je kvalita potravin, napr. umelo dozrievane (kysele) ovocie, slachtene ovo/zel, ne-BIO pestovane ovo/zel.
K traveniu je podstatne, aby aj hormonalna sustava spolupracovala, pretoze nasledne vyuzitie zivin nebude take ako opisuju idealne scenare. Co sa tyka semiacok (alebo aj omegax), treba brat zretel na negativny ucinok inhibitorov (traviaci, chemicky) v nich, ktore sluzia ako ochrana semiacka.
Pozivanie semiacok (napr. bez klicenia), sposobuje opacny efekt: strata mineralov (vapnik, zelezo…).
Dokaz omegax ako zachranneho prstena v pripade zdravotnych problemov je otazny.
Treba brat na zretel aj: travenie nevhodnej kombinacii potravin, tazko vyuzitelnych skrobov, tepelneho spracovania jedal (nicenie enzymov, premena formy mineralov – zmena ph jedal….), prejedanie sa, vhodnost zeleniny, zivocisnych produktov, stresu…
Oslabene organy, vrodene ci zlym zivotnym stylom navodene problemy je mozne opravit – nikdy nie je tak neskoro.
Neskoro je az ked si kupime listok na vlak, kde je sefom alopatia.

inkvizitor
inkvizitor
7.12.2018 12:25

Se lněným semínkem to není tak úplně jednoduché. Pokud má být účinné, musí obsahovat větší podíl Omega 3, nežli Omega 6. Bohužel, část odrůd lnu obsahuje v semínku opačný poměr omega kyselin, čímž vlastně ruší účinnost omega 3. Takže ke konzumaci semínek jsou vhodné odrůdy Natura, Recital, Baladin, Kaolin, Flanders a Libra. Tyto obsahují poměr Omega 3 proti Omega 6 3:1. Naproti tomu odrůda Raciol má poměr 1:1 a nejhorší poměr 1:12 mají odrůdy Amon, Jantar, Lola, takže ke konzumaci naprosto nevhodné, až škodlivé.
Samozřejmostí je, že se tyto semínka konzumují rozdrcené, nebo pomleté, v opačném případě projdou traktem, aniž by měla nějaký kladný účinek.

Liba
Liba
Odpověď na  inkvizitor
7.12.2018 14:57

Dííky, velmi důležitá informace!

Dobrá rada nad zlato
Dobrá rada nad zlato
Odpověď na  inkvizitor
7.12.2018 18:24

Redakce promine, ale tohle sem prostě musím dát. Měla jsem za mlada kolegyni, která se nemohla dívat a hlavně poslouchat můj kašel, nedala si vysvětlit, že je z uklízení staré zanedbané půdy na domku mé tety. I rozhodla se pro mé radikální léčení. Přinesla mi pytlík lněného semínka a ať si ho uvařím. Poslechla jsem a doma jsem si z poloviny uvařila čaj, tím že jsem tu polovinu prostě přelila vřelou vodu. Pak nastal okamžik O, jak jsem ho začala pít, tak to pití nešlo zastavit, protože z hrnečku táhl rosolovitý sliz. Rodina se pomalu znechuceně vytrácela ven a já trpěla, až jsem dotrpěla. Žaludek se mi pak sám radostně vyčistil a já plánovala pomstu. Ale jakou že? Druhý den jsem ihned kontaktova onu kolegyni a její odpověď šokovala nejen mne ale i všechny ostatní. „No to jsem blázen, že to na vás nezabralo. My jsme to doma vařili koze, když měla kůzlata“ Roztáhla ruce do široka a dodala:“A tááákovýýhle měla cecíky“
Zbytek roku mě pobavené osazenstvo sledovalo, ovšem jenom do pasu. Ponaučení – nikdy lněné semínko nevařte, nebo dopadnete jako já!

Dobrá rada nad zlato
Dobrá rada nad zlato
7.12.2018 11:53

Jak se hned z článku pozná, že není zdejší. Naši předkové jedli jen to, co se u nás vypěstovalo a nebo samo vyrostlo. Avokado, mango neznali. Fíky jen na vánoce a to ještě posledních 150 let. Velkým zdrojem vitamínu C bylo a je kysané zelí nebo křen. Nějaká dýňová semínka si nepamatuju z dětství vůbec. Po válce se běžně dělal „špenát“ z kopřiv nebo ze šťovíku – v přiměřeném množství. Dodnes se kopřivy používají do velikonoční nádivky nebo na oplachování umytých vlasů. A teď se dostávám k fenomenu, který je přehlížen – vepřové maso včetně kůže a vepřové sádlo. Sádlo bylo a je základem mnoha mastí, samozřejmě, že ne těch od farmaceutického průmyslu. No a kdo to dočetl až sem, tak pro toho má super radu. Chcete stále vypadat svěží, mít krásnou pleť, vlasy, kůži a nehty? Tak jezde vepřový bůček včetně kůže, protože je v něm obsažen růstový hormon, který se neničí ani vařením, ani dušením, ani pečením, ani smažením. Nečekejte ale, když jste prťous, že vyrostete do výšky, na to nezabírá. Regály různých „mazadel“ v drogeriích pak budete míjet bez zájmu, stejně jako já.Joo a kdy jste si naposledy namazali pořádný pajzan (silný krajíc) doma vyškvařeným sádlem? Kdo má problémy s klouby, ať se zde ozve i pro něho něco suprového existuje.

Jozef
Jozef
Odpověď na  Dobrá rada nad zlato
7.12.2018 15:31

Ozývam sa, mam problém s klouby 😀
Poraďte mi teda prosím vás. Dovolím si svoj tip od vás pre mňa: huspenina?.

Dobrá rada nad zlato
Dobrá rada nad zlato
Odpověď na  Jozef
7.12.2018 17:53

BINGO!!

Dobrá rada nad zlato
Dobrá rada nad zlato
Odpověď na  Jozef
7.12.2018 18:04

Když doma požádáte manželku, aby Vám uvařila vepřové nožíčky a vepřové koleno klasickým způsobem, teda bez papíňáku a hlavně pomalu (chce to tak dvě hodiny a pak nechat ještě půl hodiny stát na sporáku), budete hvězdou všech chodníků a dálkových pochodů. Kupovaná huspenina není špatná, ale musíte si vyzkoušet jak od koho. Recepty jsou ve starých kuchařkách nebo v domácích vošmataných sešitech. A ne že se to jí jednou za uherský rok. Pěkně měsíc, co měsíc několik dní za sebou.