Dnes je vše postavené na hlavu. Na jedné planetě žijí dvě děti…jedno hladoví a druhé dostává 11 melounů ročně za to, že si hraje. Vítejte v Absurdistánu.

raja

[wp_ad_camp_2]

Šesťročný Ryan sa stal jednou z najviac zarábajúcich hviezd internetu. Vďaka tomu, že sa tento malý Američan hrá s hračkami a viac alebo menej nadšene ich komentuje na svojom kanáli Ryan ToysReview, zarába na serveri YouTube ročne 11 miliónov dolárov. Tento týždeň ho časopis Forbes označil za ôsmeho najlepšie plateného človeka na YouTube.

Za rok do 1. júna 2017 Ryan zarobil takmer milión dolárov mesačne – pred zdanením a poplatkami. To je zhruba tridsaťnásobok mesačnej výplaty amerického prezidenta a takmer dvojnásobok mzdy priemerného hráča americkej Národnej basketbalovej ligy (NBA), ktorá patrí medzi najlepšie platiace športové ligy na svete, napísal denník.

Všetko sa začalo v marci 2015, kedy boli Ryanovi tri roky a jeho rodičia nahrali na internet prosté pätnásťminútové video, ako Ryan otvára krabicu s vláčikom Lego Duplo a začne sa hrať s kockami. V tom čase sledoval veľa kanálov s hodnotením hračiek, a predovšetkým sa rád pozeral na deti, ktoré nakrúcali videá o mašinke Tomášovi, ako hovorí jeho matka, ktorá udržuje priezvisko aj bydlisko rodiny v tajnosti.

[wp_ad_camp_2]

Ryan ToysReview - kanál na YouTube

Ryan ToysReview – kanál na YouTubeAutor: YouTube

„Jedného dňa sa ma spýtal: ‚Ako to, že ja nie som na YouTube, keď ostatné deti tam sú?“ uviedla v minulom roku na TubeFilteru. „A tak sme sa rozhodli, že to môžeme skúsiť. Vzali sme ho do obchodu a kúpili mu prvú hračku. A tým sa to začalo.“

[wp_ad_camp_2]

Do januára 2016 mal Ryan viac ako milión predplatiteľov. V septembri 2016 označil TubeFilter jeho Ryan ToysReview za najobľúbenejší kanál YouTube na svete. Dnes má desať miliónov abonentov a jeho videá majú spolu na konte 16 miliárd zhliadnutí.

Veľa detí na celom svete fascinovane sleduje nové videá, ktorá Ryanovi rodičia pridávajú každý deň, a trávia celé hodiny tým, že sa pozerajú, ako rozbaľuje darčeky a občas hovorí ako ich kamarát do kamery. Filmuje sa prevažne cez víkendy, aby to nezasahovalo do Raynovej školskej výučby. Pôvodným zmyslom videí bolo, že v nich bude Ryan hodnotiť hračky, ale často má sotva dosť času, aby zhodnotil jeden predmet, než jeho pozornosť priláka iný. Tým sa ale maximalizuje komerčný dopad každej z epizód.

Počet predplatiteľov jeho kanálu prudko vzrástol po nesmiernom úspechu videa, na ktorom Ryan otvoril obrie vajce Disney Pixar, a potom sa necelých desať minút nadšene prehraboval vo viac než stovke autíčok, ktoré obsahovalo.

Jeho nadšenie môže mať výrazný dopad na predaj. „Ak nejaký produkt získa desať alebo aj dvadsať miliónov zhliadnutí a vy vidíte, ako sa Ryanovi páči, potom je to na predaji výrazne vidieť,“ uviedol výkonný riaditeľ servera Toys, Tots, Pets & More Jim Silver. Server sa špecializuje na hodnotenie hračiek.

[wp_ad_camp_2]

Technologická a mediálna sieť The Verge Ryanovu show označila za „zmes nevinného detstva s nekonečným a často zahlcujúcim konzumerizmom“. Ryanove videá obsahujú prvky osobného denníka, keď ukazuje, že má ostrihané vlasy, je na narodeninovej párty alebo sa hrá na schovávačku, ale mieša ich s takzvaným „rozbaľovacím videom“, čo je lukratívny a populárny online žáner, v ktorom ľudia rozbaľujú balíčky s novo zakúpenými predmetmi, ako je elektronika či luxusný tovar.

Ryanov kanál je plný reklám a odkazov na produkty, ale Ryanovi rodičia uvádzajú, že všetky hračky, ktoré mu predkladajú, radšej kupujú, než aby ich prijímali ako darček od výrobcov hračiek. Drvivá väčšina hračiek, ktoré Ryan pred kamerou rozbalí a zhodnotí, potom putuje charitám.

[wp_ad_camp_2]

Zdroj: 1

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.