Prezident Kiska je veľkou hanbou pre Slovensko. Média ešte poľahčujú jeho skutky. Ak by mal niečo také za sebou Putin, ako by reagovali? Odstupenie v prvej minúte. Nehovoriac o tom, že už samotné „podnikanie“ (rozumej okrádanie ľudí) ktoré vykonával pred tým ako sa stal prezidentom malo byť dostačujúco závažným na zrušenie jeho už len kandidatúry. Kam to speje? Manipulácia médií nepozná hranice a ľudia si samy nechajú vymývať mozgy….

 

[wp_ad_camp_2]

 

Od prepuknutia kauzy prezidenta Kisku s krátením dane, môžeme vidieť, ako sa mainstreamové médiá snažia kauzu bagatelizovať. Nechýbajú eufemizmy ako „morálny tienik“, či dokonca nadpis, ktorý nám dáva na výber z dvoch poľahčujúcich okolnosti: „Spravil chybu, alebo je obeťou?“. Ako aj ďalšie nadpisy, ktoré sa snažia posunúť podstatu inde. „Prečo bol preverený dôkladnejšie ako iné firmy?“

Na snímke prezident SR Andrej Kiska

Akoby hlavným  problémom v tejto kauze nebol Kiskov priestupok, ale to, kto sa ho opovážil zverejniť. Padajú slová o mafiánskom štáte, no mafiánom podľa týchto médií nie je ten, kto krátil daň, mafiánom je ten, kto to vyniesol na svetlo!

Presstitúti sa vo svojich článkoch dokonca sťažujú, že kopa ľudí, ktorých doteraz považovali za príčetných, naskočila na vlnu znechutenia Kiskom.

 

[wp_ad_camp_2]

 

Tu im treba pripomenúť, že práve zožali to, čo roky sami siali. Presstitútom nevadilo roky klamať o telefonáte medzi Harabinom a Sadikim, hoci to že neexistuje potvrdil aj súd, či naopak mlčať o tom, ktorý minister z modrej koalície Sadikimu expresne udelil slovenske občianstvo, aby ho ochránil pred vydaním do Švajciarska. Nevadilo im ani písať manipulatívne články o výhre „Harabinovho kritika“ v Štrasburgu, o tom že prepustil na slobodu mafiánov, že neuznal „jasný“ rasovo motivovaný čin, či mu v tejto súvislosti rovno vkladať do úst výrok, ktorý nepovedal, ako to najnovšie urobil týždenník Plus 7 dní:

 

Týždenník plus 7 dní, nemá problém vložiť Harabinovi do úst výrok, ktorý nepovedal on, ale obhajca obvineného a ešte ho s cudzím výrokom zaradiť do rubriky „myšlienka týždňa“

Teraz plačú, že voči Kiskovi je to nefér, a to sa na rozdiel od Harabina skutok naozaj stal!

Rovnaké klamstvá neváhali presstitúti šíriť ani v prípade Kotlebu, keď tvrdili, že si za štátne peniaze kúpil vilu a vrcholom bola reportáž televízie Markíza o tom ako firma Renomont záhadne vyhrala 9 zákaziek z 15-tich v BBSK, hoci na realizáciu takýchto stavebných prác nemá stroje ani dostatok zamestnancov.

Čo už médiá nedopovedali bolo, že súťaž prebehla cez štátny elektronický kontraktačný systém EKS, do ktorého sa môže prihlásiť každý. A ak ponúknete v elektronickej aukcii najnižšiu cenu, zvíťazíte, ako to bolo aj v prípade firmy Renomont, ktorú EKS vyhlásil za víťaza v 9 z 15-tich zákaziek pre BBSK. Firma pár dni po súťaži zo všetkých zákaziek odstúpila pre neschopnosť ich zrealizovať a súťaž sa bude musieť opakovať. Reportér Markízy miesto toho, aby pranieroval EKS, do ktorého sa môže prihlásiť aj firma, ktorá nie je schopná zákazku zrealizovať, sa snažil navodiť dojem, že sa jedná o nejaké nekalé dohadzovanie zákaziek zo strany vedenia BBSK, hoci na priebeh súťaže v skutočnosti nemali nijaký dosah, keďže súťaž organizuje a vyhodnocuje ministerstvo vnútra cez EKS a nie BBSK.

 

[wp_ad_camp_2]

 

Dvojaky meter uplatňovali presstitúti aj v kauze okolo Kiskovych letov do Popradu, keď sa to snažili porovnávať s niekoľkými Ficovými letmi, ktoré si navyše Fico zaplatil. Opäť bolo pre nich meritom kauzy to, prečo na to Kaliňák neupozornil skôr, ale nechal to zájsť až kým suma nenarástla na milión eur a nie to, že prezident prelietal milión eur zo štátneho. V obhajobe Kisku potom pokračovali tvrdeniami, že lietadlom do Popradu je to vlastne najlacnejšie. Mimovládkar, ktorého média povýšili na experta v danej téme, nám vtedy vysvetľoval, že cesta vlakom vyjde drahšie, lebo aj tak musí ísť limuzína do Popradu, aby odviezla prezidenta zo stanice domov. Ako keby z letiska chodil domov pešo.

Ak sa teda teraz presstitúti sťažujú, že kauza voči Kiskovi je nafúknutá a je nespravodlivé, že sa tak deje, tak nech si najprv pozametajú pred vlastným prahom. Lebo oni nie že isté kauzy nafukovali, ale dokonca si ich drzo vymýšľali a vedome nimi ovplyvňovali ľudí s cieľom zdiskreditovať určitú osobu.

 

[wp_ad_camp_2]

 

Zdroj: (1)

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.