Ruský prezident Vladimír Putin podepsal dekret o posmrtném udělení Řádu odvahy Darje Duginové, uvedla tisková služba Kremlu.

„Za odvahu a obětavost při plnění pracovních povinností udělit Řád odvahy Darje Alexandrovně Duginové, spolupracovnici společnosti Tsargrad Media, Moskva (posmrtně),“ uvádí se v dekretu.

Novinářka a politická analytička Daria Duginová zemřela 20. srpna večer. Seděla za volantem auta, které začalo hořet na dálnici Mozhajskoje v Odintsovském okrese v Moskevské oblasti. Podle předběžné verze v autě explodovalo výbušné zařízení. Vyšetřovací výbor zahájil trestní řízení podle článku „Vražda spáchaná veřejně nebezpečným způsobem“.

FSB zjistila, že zločin připravily a spáchaly ukrajinské speciální služby a že pachatelkou byla Natalia Vovková, která 23. července přicestovala do Ruska spolu se svou dvanáctiletou dcerou a pronajala si byt v domě, kde Darja bydlela.

Podle hackerské skupiny RahDit sloužila 43letá Ukrajinka Vovková dříve v Národním praporu Azov a její dívčí jméno bylo Šabanová.

Zdroj: Ria Novosti

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.