Sůl není jen kořením nebo přísadou používanou při vaření – může vám také pomoci zotavit se z chronických onemocnění, včetně rakoviny. Toto se provádí pomocí haloterapie, která využívá přirozeně se vyskytující solné jeskyně pro léčení respiračních problémů, stejně tak kožních onemocnění. Též se využívá k energetizaci mysli. Tyto postupy byly praktikovány mnichy v Evropě po celá staletí.

Halo je řecký termín pro „sůl.“ Solná terapie má původ v Evropě. Ve čtyřicátých letech 19. století polský lékař z oboru pracovního lékařství Felix Bochkowsky poznamenal, že horníci dolující sůl jsou zdravější, než průměrný člověk, stejně jako jejich kolegové v kovo-uhelném průmyslu.

Solné doly byly také používány jako bombové úkryty v Německu za Druhé světové války. Když se astmatičtí utečenci vrátili z dolů, byli zdravější a dýchali snadněji. V padesátých letech 20. století výzkumné studie v Rusku dále potvrdily přínos soli pro zdraví, což vedlo k masivnímu otevření halo-terapeutických síní ve východní Evropě.

Moderní lékaři dnes používají stejnou filozofii pro léčení respiračních onemocnění, jako jsou chronická obstrukční plicní onemocnění (COPD), astma a další problémy způsobené znečištěním ovzduší.

V dnešní době člověk nemusí jezdit do východní Evropy a hledat solnou jeskyni, aby si užíval léčebné výhody soli. Existuje řada moderních „solných pokojů“ nazývaných halo-terapeutické nebo speleo-terapeutické kliniky, které používají suchou aerosolovou mikroklimatickou technologii pro ionizaci vzduchu ve zvláštních místnostech a saturaci s nízkým obsahem soli. To znamená, že teplota, vlhkost a koncentrace solí jsou přizpůsobeny specifickým potřebám pacientů vyškolenými profesionály.

Jak solná terapie funguje?

Suchá sůl uvolňuje negativní ionty do vzduchu. Naváže se na škodlivé bakterie, spóry plísní, viry a další pozitivně nabité toxiny ve vzduchu. Nasycení negativních iontů ve vzduchu způsobuje, že pozitivně nabité patogeny odcházejí. Přítomnost negativních iontů produkovaných slanou vodou je důvodem, proč výlety na pláž vždycky povzbuzují.

Podle studie zveřejněné v Journal of American Medical Association (JAMA), založené na 500 000 individuálních pacientech, může dlouhodobé vystavení znečišťujícím látkám způsobit přímo onemocnění srdce a rakovinu plic. Ponořit se do slané vody a dýchat přírodní sůl může zlepšit chronické respirační onemocnění.

„Suchá sůl proniká hluboko do výklenků vašich plic. Absorbuje nečistoty z těla a pomáhá „rozbít“ hlen a vy tak můžete vykašlat toxiny,“ řekl Ull Pukk, spoluzakladatel americké Asociace solné terapie. „Když máte čisté plíce, dostanete více kyslíku. Tím získáte více energie, která působí na každý orgán ve vašem těle. Zlepšuje celkové zdraví a pohodu.“

Můžete si vychutnat výhody solné terapie doma, i když nemáte přístup do solných jeskyní nebo nemůžete chodit na pláž tak často, jak byste chtěli, a to pomocí lamp s himalájskou solí. V těchto lamách svítí svíčky nebo mají malou žárovku umístěnou v díře uprostřed, čímž do vašeho domova dodávají až 300krát více negativních iontů. Čistí vzduch, který dýcháte, takže máte stále zásobu čistého kyslíku.

Překlad tereza. Zdroj: 9

Já osobně vdechuji ve vodě rozpuštěnou směs himalájské soli a kaliové soli (chcete-li Chlorid draselný), kterou naliju do zvlhčovače vzduchu a provádím 25 až 50 vdechů za den. Prvních 14 dnů jsem vykašlávala hnusně vypadající zelené hleny. Velmi to doporučuji všem, kteří mají respirační problémy. Zvláště je to vhodné (možná i přímo nutné) v dnešní době, kdy na nás sypou z oblohy kde jaký chemický koktejl.

Zajímavý článek o výhodách himalájské soli publikoval též tomáš marný ZDE.

Loading...
Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.

AdBlock je aktivní

 

 

Používáte nástroj pro blokování reklamy. 

Budeme rádi, když naši práci oceníte a nastavíte pro tento web výjimku v Adblocku.

Loading...
Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.