Donald Trump je rád představován jako někdo, kdo pomocí prezidentského úřadu přišel k nesmírnému finančnímu zisku. Ve skutečnosti je tomu přesně naopak. Dokonce částečně financoval vlastní volební kampaň, neboť zkrátka od obyvatel získal pouze malé dolarové obnosy – zcela v protikladu ke svojí spolubojovnici Hillary Clintonové. Clintonová průkazně pobírala vysoké podpory od zahraničních států – zatímco Trumpův majetek se během volební kampaně scvrkl o doslova miliardu dolarů. Za to je v neposlední řadě co poděkovat negativní pověsti v tisku, která jej provází od počátku až dodnes.

Donald Trump již ve volební kampani oznámil, že neakceptuje žádný plat, v případě že bude zvolen. Tuto práci považuje za službu svému národu a svojí zemi.

Není v tomto postoji sám, neboť před ním již byli dva prezidenti, kteří smýšleli stejně. Oba měli, stejně jako on, dobře vypolstrované finanční zázemí a tím nebyli prodejní.

 

[wp_ad_camp_2]

První z nich, Herbert Hoover, prezident Spojených států od roku 1929 do r. 1933, utratil již v mládí „proto většinu svého jmění na přátele, příbuzné a chudé studenty nebo docenty, později na vlastní náklady inicioval velmi úspěšné charitativní dobrovolnické organizace. Vzhledem k tomu, že většinu útrat, včetně svého celého prezidentského platu, provozoval anonymně, je rozsah jeho dobročinnosti dodnes neznámý (….) Hooverovo filozofické přesvědčení o významu jedince se odráží v Monografii amerického individualismu z roku 1922.“

Již jako mladý zmínil Trump v jednom rozhovoru, že též vynakládá velkou část svých peněz na dobročinné účely.

John F. Kennedy, prezident Spojených států mezi roky 1961 a 1963 bral také jenom obvyklý dolar, který brát musíte, neboť nakonec stát nedostane nic zadarmo. Také on chtěl odhalit „stát za státem“ (Deep state) a vynést na světlo mnoho věcí, které byly drženy v tajnosti. Kromě toho nebyl žádným přítelem FEDu. Chtěl jej omezit a to ho stálo život. Dne 22. listopadu 1963 byl zastřelen v Dallasu ve státě Texas ve svém kabrioletu. I prezident D. Trump chce omezit FED a Deep state.

pro tadesco přeložila Andrea | zdroj: 9

Poznámka terezy: Kdysi, když se Trumpovi nepovedly některé velké obchody, ho od bankrotu zachránil Rothschild. Zajímalo by mě, jak se vypořádali, když Trump jako prezident USA jde de facto proti Rothschildovi, který ovládal americkou banku FED, o níž nám namluvili, že je to americká centrální banka. 

Pokud vás článek zaujal, můžete ho sdílet.