Ženšen je známý již tisíce let pro své posilující účinky. Nový výzkum odhaluje, že ženšen a další rostliny zabíjející rakovinné kmenové bunky mohou sloužit k vysoce účinné léčbě rakoviny.

Rakovinné kmenové buňky jsou jedním z klíčů k pochopení jak základních příčin, tak i nejvhodnějších způsobů léčby rakoviny.

Rakovinné kmenové buňky byly identifikovány jako jádro většiny nádorových malignit (zhoubností). Tyto mimořádně odolné a proliferační buňky, ačkoli tvoří pouze malou část buněk v nádoru (přibližně 1 z 1000), jsou relativně nesmrtelné a odolné vůči konvenční léčbě.

 

[wp_ad_camp_2]

Ve skutečnosti chemoterapie a radiační léčba zvyšují populaci rakovinných kmenových buněk a jejich maligní / invazivní intenzitu. Dokonce bylo zjištěno, že radioterapie přeměňuje nemaligní prsní buňky ve vysoce maligní rakovinné kmenové buňky prsu, což vede ke 30násobnému zvýšení jejich malignity. Použití těchto nevhodných způsobů léčby vyústilo v epidemii iatrogenně způsobených (tzn. vyvolané lékařem, chybným léčením) sekundárních typů rakoviny a úmrtí pacientů, které většinou zmizely neohlášené zdravotnickým systémem, jež za ně byl odpovědný.

Tento zajímavý výzkum zveřejněný v minulém roce shrnuje stále robustnější odbornou literaturu o úloze ženšenu při prevenci a léčbě rakoviny. Léčebné vlastnosti ženšenu byly diskutovány s ohledem na následující účinky:

ženšenoidy regulují cyklus nádorových buněk

ženšenoidy vyvolávají diferenciaci nádorových buněk

ženšenoidy cílí na nádorové kmenové buňky

ženšenoidy snižují produkci reaktivních druhů kyslíku (ROS)

ženšenoidy potlačují nádorovou angiogenezi

ženšenoidy snižují aktivitu matrixových metaloproteináz (MMP) na nádorové metastázy

Je zřejmé, že téměř u všech rostlinných látek existuje široká škála terapeutických vlastností, které fungují ve vysoce komplexním rostlinném extraktu –necílí tedy své účinky pouze na kmenové buňky. Cílení na kmenové buňky je nesmírně důležitou součástí rovnice. Můžete zničit 999 z 1000 rakovinných buněk v nádoru, ale pokud ta jediná zbývající kmenová buňka bude rakovinná, bude mít schopnost a potenciál se sama rozrůst ve zcela nový nádor. To je důvod, proč jsou látky cílící na kmenové buňky tak důležité v boji proti stále silnější a neúčinné (i když velmi výnosné) válce proti rakovině.

 

[wp_ad_camp_2]

Autoři této studie zakončili své zkoumání následujícími optimistickými závěry:

Vzhledem k rostoucímu počtu studií ženšenu je pravděpodobné, že ženšen bude používán jako protinádorový lék k potírání více druhů rakoviny. Bylo prokázáno, že ženšenoidy regulují známé onkogeny, jako je Stat3. Vzhledem k tomu, že ženšenoidy vyvolaná buněčná smrt rakovinných buněk je ovlivněna a dosažena více cestami, je pro rakovinné buňky do jisté míry těžké vyvinout rezistenci vůči lékům. Navíc je další výhodou ženšenoidů, že byl objeven pouze malý vedlejší účinek při zabíjení rakovinných buněk. Proto mohou být ženšenoidy považovány za dobrého kandidáta pro léčbu rakoviny.“

Ženšen je však pouze jednou z mnoha nově identifikovaných přírodních látek, které zabíjejí rakovinné kmenové buňky. Zde je seznam dalších 25 látek, které zabíjejí rakovinné kmenové buňky a jsou „rozumnější“ než chemoterapie a záření:

 1. Epigallokatechin-3-gallát (EGCG) – zelený čaj
 2. 6-Gingerol – zázvor
 3. Betakaroten – mrkev, zelené listy
 4. Baicalein – čínský skullcap
 5. Curcumin – kurkuma
 6. Cyklopamín – kýchavice bílá (nedoporučujeme konzumaci této rostliny, jedná se o jedovatou rostlinu)
 7. Delphinidin – borůvky, maliny
 8. Flavonoidy (Genistein) – sója, červený jetel, káva
 9. Gossypol – bavlníkové semeno (nedoporučujeme konzumaci těchto semen, jsou jedovatá)
 10. Guggulsteron – Commiphora (myrhový strom, myrhovník)
 11. Izothiokyanáty – křemíková zelenina
 12. Linalool – máta
 13. Lykopen – grapefruit, rajčata
 14. Parthenolid – řimbaba obecná
 15. Perylilový alkohol – máta, třešeň, levandule
 16. Piperin – černý pepř
 17. Platycodon saponin – Platycodon velkokvětý
 18. Psoralidin – Psoralea corylifolia (dětelník lískolistý)
 19. Quercetin – kapary, cibule
 20. Resveratrol – hrozny, švestky, bobule
 21. Salinomycin – Streptomyces albus
 22. Silibinin – ostropestřec mariánský
 23. Ursolová kyselina – tymián, bazalka, oregano
 24. Vitamin D3 – ryby, žloutky, hovězí maso, olej z tresčích jater
 25. S aferinem A – withanie snodárná (ashwaganda)

Další látka, která zde není uvedena, je kurkuma, kterou autor v předchozích zprávách uváděl jako bylinu zabíjející rakovinové kmenové buňky, jako například v tomto článku: Turmeric Extract Strikes To The Root Cause of Cancer Malignancy.

pro tadesco přeložila Jena| Zdroj: wakeup-world.com

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.