Hledejte na tadesco.org
Archiv
Nejnovější zprávy
Související zprávy
Proč se jmenují tak jak se jmenují? Pokračování s Bukvicí (Boukøvicí)
Vážený čtenáři,
jistě jste si během minulého článku všimli jedné maličkosti. Nenarážím a nehaním žádný jazyk světa. A bavím se o věcech, co jsem poznal.
Ještě než se rozepíši, prosím omluvte přestavbu stránek Boukovice.com a doufám, že jste si všimli malé červené ikonky Staroslóvienská Boukøvica, pod kterou se ukrývá stará verze stránek se vším potřebným k začátku samostudia.
Možná se teď ptáte, proč všechno to snažení. Proč přestavba? Proč nepřijímáme něco z podstaty, že to již někdo napsal? Nebo řekl? Určitě všichni znáte odpověď, že vše se neustále vyvíjí. Ano a i my jsme neustále na cestě. Přijímáme nové podněty, přemýšlíme o nich a upravujeme svá jednání.
[wp_ad_camp_2]
V minulém článku jsem okrajem zmínil angličtinu, ruštinu a naše jazyky češtinu a slovenštinu. Každý máme svůj mateřský jazyk, který se na nás láskyplně snášel od narození. Byli jsme jím obklopeni a tento jazyk nám popisoval svět. Jeho chod a dění. Vytvářel nám obraz o možnosti chápání našeho okolí. Jazyk je úžasný prostředek k rychlejšímu růstu…cestě. A všude na světě se vyvinul dle svých potřeb daného okolí.
Můžeme si zakonspirovat, že ho někdo odvádí, že ho někdo upravuje, ale kdo to je, ten někdo? Naši rodiče?
My sami používáním určitých slov jsme strůjci jejich předávání druhému pokolení. I na to jste hodně reagovali v komentářích v předešlém článku. Vždy je důležité uvědomování si spojitostí.
Jsem zastáncem jednoty. Věřím, že Země byla celá v jednotě. A z tabulky Boukøvice dnes věřím, že byl jen jeden jazyk, tak bohatý a tak pestrý, že se dá přirovnat jen k hudbě. Té taky každý rozumí bez překladu, dle svého momentálního rozpoložení.
Proto je zbytečné se bavit, kdo, co a proč je nějaký jazyk nejdůležitější…. Já říkám, pátrejme. Pátrejme a spojujme, ne rozdělujme.
I svou momentální podobu stránky opět musím změnit. Dospěl jsem k názoru, že tabulce patří jen jeden název… Boukøvíce.
Nemá mít žádný přívlastek, žádné doplnění. Porozumění je známka sjednocování. Jakékoliv uzurpování ke své velikosti je známkou pošetilosti a v mnoha případech vede až k nacionalizmu. Propagaci něčeho nad něco. Prosím proto, vážení čtenáři, buďme pozorní sami k sobě a k našim skutkům.
A teď třeba k ukázce dalších všudypřítomných proluk v jazycích. Jeden jazyk jsem v minulém článku nezmínil. Mám ho rád pro zvuky, o které my jsme již ochuzeni. Tím jazykem je polština a slovo je „uparty“ pro nás nejbližší ekvivalent je tvrdohlavý, ale podívejme se blíže, co nám slovo celkově představuje..…
[wp_ad_camp_2]
Uparty….můžeme říci U a party. Jako “U“ že nás přibližuje, a k čemu, k párty… jakože soukromé akci, akce s nějakou organizací, někdo ji vyhlásil. Možná můžeme spatřit ve slově i samotný part, který asi ve více jazycích znamená část, část něčeho, možná i úroveň, stav úrovně. A pokud je Boukøvíce o přenášení obraznosti, pak slovo uparty je o zamrznutí v určité úrovni. Je to tvrdošíjné jednání v dané věci, ve věci svého pohledu. Není to všeobecná tvrdohlavost, je to momentální stav. Nádherné slovo a jak vidíte, odhaluji ho díky vícero jazykům. Prolíná se třeba i do našich známých slov jako jsou parta nebo partaje…
Ve starším textu jsem popisoval, jak zajímavé je slovo „yes.“ A tak jako vazba ve slově Book a star, tak i zde máme přímý odkaz k naší tabulce. V Boukøvíci máme znak „edo“ a jeho zvuk je „je.“ Pokud ke zvuku „je“ přidáme zvuk “s“ v tabulce Boukøvíce známé jako slovo, pak obrazový výsledek je dotknutí se celku (edo) a myšlenková forma (s).
Dohromady dáváme ve slově “yes” na vědomí, že rozumíme podstatě, se kterou nás někdo seznamuje. On se dotýká našeho povědomí a my tomu rozumíme.… yes.
Schválně jsem uváděl slova cizí, rád dokazuji, jak jsou slova provázána a jak zajímavé odhalování nás čeká. Nedávno mě čekalo třeba překvapení, a je o tom i článek, když jsem uvažoval nad jménem, které má náš syn. To jméno pochází z dřívějších časů a je to Darislav… kde jsem zjistil, jak je obrazově spojeno naše slovo dárek a anglické dark. Překvapující…
Pojďme se však teď podívat na jedno slovo, které jsem doposud nikde nerozebíral, velice známé a „zaručeně naše“ a to slovo je církev.
Než uvedu spojitosti, rád bych vám ještě uvedl, jak je pro někoho důležité udržovat rodinu, nebo povědomí o národu, anebo vymezovat prostor okolo své osoby. Společným symbolem, který je uvedený v mnoha filmech i v různých rčeních, je slovo… kruh.
Kruh rodiny, kruh jako obrana povědomí národa, držme se bratři a sestry spolu, a v posledním případě můj kruh bezpečí, viďte…
Zajímavé je toto slovo – Kruh. A teď jedno kouzlo s anglickým překladem kruhu jako “circle,” no a hle jaké překvapení s podobností do našeho slova „církev“.… že by to byl pěkný „cirkus“, ostatně neznám hranaté šapitó.
Účelem tohoto článku není zatím rozbor písmenka po písmenku, ale uvedení vás v obraz, jak je svět slovy propojený, aniž bychom si toho všimli.
Toto propojení slov musí stát na reálných základech, na počáteční spojitosti…pospolitosti. To znamená ne na neustálém rozdělování a vyvolávání roztržek.
Pro mne tak vznikla myšlenka o větším pochopení. Dívat se na druhé lidi, že nejsou nepřátelé, ale stejně tak jako my se snaží žít. Dnes se navzájem obohacujeme a před námi se otvírá jedna ohromná skládačka naší minulosti.
Mimochodem, věděli jste, že naši předci neznali slovo nepřítel?
Pokud se vám podařilo proniknout do spojitosti, jsem rád, že nás bude více přemýšlet o světě bez hranic.
O světě, kde se bude uchovávat podstata jedinečnosti. Bez ní by totiž vše ztratilo význam. A příště, uvidíme co bude v ohlasech, ale rád bych uvedl již pár písmenek… zvuků… Bókvic.
PS: Pochopení ještě neznamená, že věc musím následovat…
Napsal Vladan Kocián | boukovice.com
Hezký den Terezko. Stejnou otázku jsem si kladla asi před dvaceti lety. Mám postiženou dceru. A o označení postižení lidé jde. Kdo rozhodl o tom, že oni jsou ti postižení? No ano, většina takzvaně normálních. Přitom tito lidé jsou hodní, skromní, nezačínají války, jsou citliví, plní lásky, vděční, nejsou materiálně založení. Dalo by se popsat asi ještě spoustu jejich kladů. Když se v této době rozhlížím kolem sebe, vidím spoustu “postižených”. Hlavně ty ve vysokých funkcích.
Máte pravdu, ve vysokých funkcích se nachází mnoho sociopatů a psychopatů.
…..
Prosím videa z tohoto odkazu nám zde nedávejte. Psali jsme. Děkujeme.
carsten
Kájík
Možna se na to dá podívat i jiným způsobem. To, že jsou ty bytosti zlé, nemají morálku a žijí na úkor druhých rozhodl a posoudil kdo? Je ten pohled správný? Z našeho pohledu jistě ano. Kdo nám ale dal právo rozhodnout, co je správné a co nikoli? Možná by bylo lepší pracovat na sobě a pokusit se chápat, že i ty “jiné” bytosti tu plní nějaký svůj úkol. Co když je jejich úkolem chovat se tak špatně právě proto, abychom mi sami něco pochopili, nebo se něčemu přiučili?
convoy
Takýmto spôsobom sa dá ospravedlniť akýkoľvek zlý skutok. Ak niečo získam na úkor iného, ak ubližujem nedá sa to ospravedlňovať tým ze čo ak…
Takto by sme mohli zdôvodniť čiernu mágiu a všetko ostatné co nie je v súlade nielen s vesmírnymi zákonmi, ale aj s pravidlami ktoré si ľudstvo vytvorilo
convoy 26.4.2021 v 11:18
pokud jde o tzv. zlé lidi – pominu psychopaty – to je kapitola sama o sobě
zlí lidi – bývají z nějakého důvodu zapšklí; dělají práci, kterou nechtějí, ale mají nějaký vnitřní blok (třeba strach, obavy z neúspěchu,…) a pak se mstí těm dobrým lidem……
to stejně pomstychtiví – chtěli něco a neuspěli, tak se druhým mstí; pak se ještě může stát, že jim ta pomstichtivost přináší radost, že se mohou druhým mstít….
jak zapšklé, tak pomstichtivé vídám v současné práci – a někteří jsou dokonce mí přímí nadřízení…..
***** ****
pokud má kluk nebo holka problém se seznámit, může buď všechny protějšky stejného pohlaví hodit do jednoho pytle a začít tvrdit, že jsou všichni stejní a k ničemu, apod. anebo bude nadále zkoušet najít pro sebe partnera.
jde o úhel pohledu a zjištění, proč se zlý člověk tak chová……
Dobrá otázka, kdo to posoudil?
Když se podíváme z pohledu Universa, pak není nic dobré nebo špatné. Každé jednání má konsekvence (následek). To lidé si rozdělili jednání (chování) na dobré a zlé, aby se dalo na Zemi žít..
Každá bytost má plnit určitý úkol.
Věra Ovečková,Slovansko-Árijské Védy 1,2,3
https://youtube.com/watch?v=uQnBIbKlnug
https://youtube.com/watch?v=UY3kXM3nV14
https://youtube.com/watch?v=ZR9BMiB3mBE
Věra Ovečková
Projít peklem https://youtube.com/watch?v=8uepjBPz51I
Proměna paradigmatu v globální společnosti přichází vždy s objevem zásadní důležitosti – a slovníkem, který formuje další vývojovou etapu. Gödelův teorém (vztahu bezespornosti k úplnosti v daném poznávacím systému) otevírá prostor pro nečekané propojení hodnot matematiky a českého jazyka. Čeština se projevuje jako vyvážený partner nejen k matematice, své kvality zřejmě prokáže i ve spojení s jazykem počítačů.
Objevem je vznik latiny a matematiky prostřednicttvím INTERVALŮ C-dur hudební stupnice, latina a pravidla matematiky byly vytvořené z hebrejštiny, její národ je zodpovědný za hodnotu známých vědomostí.
Vědomosti nové – o neznámé části dějin a jiném pojetí fyzikálních sil přináší dvojice národů uprostřed Evropy, které si ve svém genomu uchovaly hodnoty původní globální populace, vyvíjené ve velmi dlouhém období, řízeném genetickým projektem MATRIX, jehož poslední etapa vchází do své druhé, pozitivní úlohy.
O svých tvrzeních hodlám přesvědčit nejen národy Čechů a Slováků, kteří představují geografické i mentálně propojené rozhraní mezi západní a východní kulturou (navazující na předchozí egyptský a v Asii dokončený projekt cílové etapy MATRIXU).
Bude pro vás asi obtížné uvěřit něčemu, co funguje v jiné struktuře VZTAHŮ mezi poznatky a zavedeným vztahem obecných pojmů, vytvořených v poznávacích symbolových systémech = v etnických a umělých jazycích. Mnohé moje poznatky popírají znalosti, získané za posledních cca 2000 – 6000 let. Tuto dobu vývoje dokládá existence čínského, staroruského, indického, židovského a našeho kalendáře. Nejstarší – mayský kalendář je z tohoto pohledu strukturou dějin MATRIXU – za předpokladu, že zvěrokruh dvanácti polí a dějepis astrologie je zápisníkem tohoto genetického dlouhodobého projektu, přesahujícího svými “dlouhými cykly” logiku biblického a dalších příběhů.
Odvážlivcům nabízím texty, ve kterých se snažím vysvětlit, jak putují informace v těle člověka a v prostoru naší galaxie. Věda nazvala objem galaxie „informačním polem“, duchovní učení stejný prostor zná v pojmu Vědomí.
Doložím, že existuje trvalé propojení cyklických forem přírody – prostřednictvím přesahu v rozměru řádů – mezi jazykem matematiky a jedinečností naší mateřštiny v její prospěch.
Propojit slovníky i hodnoty vědy se znalostmi duchovně zralých lidí je cílem těchto stránek a je také motorem pro hledání základních souvislostí – nejen v mém životě.
PS: pochopení textů se obvykle dostaví až při druhém cyklu čtení, omlouvám se všem, že to zatím líp napsat neumím. roční revize textů budou za nějaký čas v archivu těchtto stránek.
Vybarvení některých slov – anebo písmen modrou barvou vyjadřuje hodnotu KLIDU, červeně značím hodnotu nezbytného POHYBU (procesu, vedoucího ke změně anebo vzniku nového prvku/celku – a zelená barva vyjadřuje výsledek v jeho volitelné podobě anebo ve formě SAMOSPÁDU.
Většinu svých tvrzení mohu zdůvodnit, pokud o to bude zájem. Spolupráci při vyplňování mezer v logice vítám…., a přeju každému hodně trpělivosti …. a nespěchat při čtení….
zdroj : https://www.nejsmeovce.cz
ABECEDA LIDŠTINY – základna existence lidstva
https://www.nejsmeovce.cz/clanky/zakladni-texty/abeceda–lidstiny.html
“Dívat se na druhé lidi, že nejsou nepřátelé, ale stejně tak jako my se snaží žít.”
toto je krásná myšlenka a pro mě by to byl nejlepší způsob existence lidských (i jiných) bytostí, je tu ale jedno ALE…
Na naší planetě jsou bohužel kromě bytostí dobrých i bytosti zlé, které vždy žijí na úkor těch dobrých, nemají morálku, emoce, lásku ani světlo v srdci, a tedy dokud jsme společně v jednom prostoru, nelze toho citovaného ideálu dosáhnout.
Samozřejmě lze pracovat na sobě, aby se vnitřně člověk tomu ideálu blížil.