…..film, který je spjatý právě s vynálezy Nicola Tesly a má Vám určitě co říci….

08:54

SK – Projekt Camelot: Interview s Ralphom Ringom (2006)

Děkuji nicku Maroš za zaslání přízpěvku.

[wp_ad_camp_1]

K celému filmu je nutné dodat, že vědci se zajímají o způsob přepravy lidí na dálku, jak se múžete dočíst v níže uvedeném článku.

Vědci prokázali, že teleportace je možná

Fyzikální zákony teleportaci nevylučují a v daleké budoucnosti bude údajně možné tímto způsobem transportovat větší objekty a lidi. Nizozemským vědcům se už teď podařilo teleportovat několik atomů do vzdálenosti tří metrů se stoprocentní přesností.

Unikátní vědecký experiment provedl tým profesora Ronalda Hansona z Nanotechnologického institutu při Technologické univerzitě v Delftu. Prokázal tím, že informaci zakódovanou v elementárních částicích je možné teleportovat mezi dvěma body do vzdálenosti tří metrů se stoprocentní spolehlivostí. Demonstrace byla prvním důležitým krokem při vývoji sítí podobných internetu mezi ultrarychlými kvantovými počítači.

„Jde o hlavní stavební prvek budoucího kvantového internetu,“ uvedl Hanson. „Informace byla teleportována na druhou stranu a neexistuje žádný způsob, jak tuto informaci zachytit. V zásadě je to naprosto bezpečné.“ Mnohem ambicióznější experiment chce jeho tým uskutečnit v červenci. Mělo by jít o teleportaci do vzdálenosti 1300 m mezi budovami v univerzitním kampusu. „Věřím, že ho zvládneme,“ dodal Hanson. „Je to ale ohromný technický úkol a to je důvodem, proč ho zatím ještě nikdo nerealizoval.“

Zdroj (1)

[wp_ad_camp_1]

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.