;

…..film, který je spjatý právě s vynálezy Nicola Tesly a má Vám určitě co říci….

08:54

SK – Projekt Camelot: Interview s Ralphom Ringom (2006)

Děkuji nicku Maroš za zaslání přízpěvku.

K celému filmu je nutné dodat, že vědci se zajímají o způsob přepravy lidí na dálku, jak se múžete dočíst v níže uvedeném článku.

Vědci prokázali, že teleportace je možná

Fyzikální zákony teleportaci nevylučují a v daleké budoucnosti bude údajně možné tímto způsobem transportovat větší objekty a lidi. Nizozemským vědcům se už teď podařilo teleportovat několik atomů do vzdálenosti tří metrů se stoprocentní přesností.

Unikátní vědecký experiment provedl tým profesora Ronalda Hansona z Nanotechnologického institutu při Technologické univerzitě v Delftu. Prokázal tím, že informaci zakódovanou v elementárních částicích je možné teleportovat mezi dvěma body do vzdálenosti tří metrů se stoprocentní spolehlivostí. Demonstrace byla prvním důležitým krokem při vývoji sítí podobných internetu mezi ultrarychlými kvantovými počítači.

„Jde o hlavní stavební prvek budoucího kvantového internetu,“ uvedl Hanson. „Informace byla teleportována na druhou stranu a neexistuje žádný způsob, jak tuto informaci zachytit. V zásadě je to naprosto bezpečné.“ Mnohem ambicióznější experiment chce jeho tým uskutečnit v červenci. Mělo by jít o teleportaci do vzdálenosti 1300 m mezi budovami v univerzitním kampusu. „Věřím, že ho zvládneme,“ dodal Hanson. „Je to ale ohromný technický úkol a to je důvodem, proč ho zatím ještě nikdo nerealizoval.“

Zdroj (1)

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.

AdBlock je aktivní

 

 

Používáte nástroj pro blokování reklamy. 

Budeme rádi, když naši práci oceníte a nastavíte pro tento web výjimku v Adblocku.