„ČRo Dvojka chce nyní zkvalitňovat svůj obsah a zrušení pořadu Kupředu do minulosti je k tomu nutným krokem. I když se na vedení stanice vrhne spousta naštvaných fanoušků alternativních směrů, Rozhlas se vydal správným směrem.“, tak praví předseda klubu Sisyfos.

Prostě cenzura na popud lůzrů, které – až na „vědce“ J. Grygara, nikdo nezná.

OTEVŘENÝ DOPIS – PROTEST PROTI ZRUŠENÍ ROZHLASOVÉHO POŘADU KUPŘEDU DO MINULOSTI

Komu: Generálnímu řediteli Českého rozhlasu panu Mgr. René Zvoralovi

Vážený pane generální řediteli,

protestujeme proti ukončení pořadu Kupředu do minulosti, který byl unikátní jak výběrem hostů, tak citlivým a kultivovaným moderováním Martiny Kociánové.

Tento pořad byl unikátní a nenahraditelný, dostávali v něm prostor vzácní hosté, které jinde není mnoho slyšet a moderátorka zvládala velmi dobře někdy i napjaté situace.

Oceňovali jsme inteligentní dotazy, nenávodné otázky, kterými se paní Kociánová nesnažila hosty dotlačit do některého jí blízkého myšlenkového konstruktu, jak to občas slýcháme u jiných moderátorek pořadů, neskákala hostům neuroticky do řeči.

Vážený pane řediteli, prosím, zvažte ještě jednou zrušení tohoto pořadu. Pokud jeho důvodem byly volby nemainstreamových hostů, kteří nerazili vždy ten pravý, jediný a správný názor, jak se mnoho lidí domnívá, je to velmi špatný signál o stavu demokracie ve vysílání Českého rozhlasu.

Dějiny vždy ukázaly, že cenzura nebyla tou správnou cestou. Demokracie má sebeočistné procesy, ve kterých si lidé vyberou to, co souzní s jejich naladěním a nezajímavé nechají zapadnout, není potřeba jim podstrkovat to, co si mají myslet a umlčovat ty, kteří se nelíbí. I když někteří měli problém s výběrem hostů paní Kociánové, je chybou jejich tlaku ustupovat a zavádět nějakou cenzuru. Pak již opouštíme půdu demokracie a vracíme se tam, kam nikdo z nás nechce.

Věřím, že tito kritici mají vždy možnost přeladit, ale nám, kteří její pořad oceňovali a měli rádi, už žádná alternativa ve Vašem médiu nezbyla.

V Praze, 11. 12. 2016

Petice zde

Související článek na lidovky.cz

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.