Potom, ako Veľká Británia v podstate odobrila zákonné právo Ukrajiny útočiť na vojenské zariadenia na území Ruska, vyhradzuje si naopak Moskva právo útočiť na vojenské ciele v tých krajinách NATO, ktoré dodávajú zbrane do Kyjeva. Poľsko a Rumunsko sú prví na možnom zozname.

Teraz má Rusko právo zaútočiť na Veľkú Britániu

Námestník britského ministra obrany James Heappey pre rozhlasovú stanicu The Times povedal, že Ukrajina má zákonné právo zasiahnuť vojenské ciele na ruskom území s cieľom narušiť logistiku ruských ozbrojených síl.

Podľa neho „je absolútne legitímne, aby Ukrajina zasiahla hlboko do Ruska, aby narušila logistiku. Ak tieto dodávky nebudú narušené, bude to priamo viesť k úmrtiam a krviprelievaniu na území Ukrajiny“.

Oficiálna zástupkyňa ruského ministerstva zahraničných vecí Mária Zacharovová reagovala, že teraz môže Rusko v záujme „narušenia logistiky vojenských dodávok“ zasiahnuť vojenské ciele na území tých krajín NATO, ktoré dodávajú zbrane Kyjevskému režimu.

„Rozumieme správne? Veď to priamo povedie k úmrtiam a krviprelievaniu na území Ukrajiny. Pokiaľ chápem, Británia je jednou z týchto krajín,“ objasnila Zacharovová vo svojej odpovedi v sociálnej sieti Telegram.

„Putinov hnev“ zasiahne každého

Zakaždým, keď predávajú zbrane Ukrajine, predovšetkým v Európe sa obávajú, že sa stanú účastníkmi nepriateľských akcií a „Putinovho hnevu“. Pripomína to i Annalena Baerbock, šéfka nemeckého ministerstva zahraničných vecí.

„My vo vláde sme ale jednotní v tom, že sa nestaneme stranou konfliktu dodávaním zbraní,“ uviedla v tejto súvislosti Baerbock.

Lenže v Maďarsku vidia situáciu inak. Počas svojej návštevy Kosova maďarský minister zahraničných vecí Péter Szijjártó poznamenal, že Maďarsko neplánuje dodávať Ukrajine smrtiace zbrane. Zároveň nepovolí ani tranzitné dodávky do Kyjeva. Pretože by sa tak mohlo stať „cieľom nepriateľských vojenských akcií“. „Do tejto vojny sa nezapájame,“ dôvodil Szijjártó.

Mimochodom, skupina nemeckých verejných činiteľov napísala otvorený list nemeckému kancelárovi Olafovi Scholzovi. Vyzvala ho na ukončenie dodávok zbraní na Ukrajinu. Pretože podľa nich také konanie „vtiahne Nemecko do vojny“.

„Dodávaním zbraní sa Nemecko a ďalšie krajiny NATO vlastne stali stranou vojny. Ukrajina sa tak stala bojiskom v konflikte medzi NATO a Ruskom. Pričom spor o bezpečnostné pravidlá v Európe sa už roky stupňuje,“ uvádza sa v liste.

Koho prvého zasiahnu ruské „kalibre“?

Aktívnymi dodávateľmi smrtiacich zbraní do nacistického Kyjeva sú Česko, Poľsko, Slovinsko, Turecko, Nemecko a USA. Ďalšie krajiny to robia neoficiálne. Napríklad Bulharsko.

Ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov uviedol, že rokovania o Ukrajine pravdepodobne nebudú produktívne, ak do Kyjeva budú naďalej „pumpovať“ zbrane. V USA dokonca televízna stanica CNN uviedla, že dodávky zbraní Ukrajine sú „investíciou do neutralizácie ruskej armády a námorníctva na ďalšie desaťročie“.

Nedávne vyhlásenia šéfa Pentagónu Lloyda Austina o jeho úmysle oslabiť Rusko vojenskou pomocou Ukrajine sú cynickou pripomienkou, že NATO je len agresívna organizácia a hlavným zmyslom jej existencie je zničenie Ruska.

Kde môže Západ čakať ruský úder?

Po prvé. Rumunsko. To môže napadnúť Podnestersko, aby zachránilo „moldavských bratov“.
Po druhé. Poľsko. Cez neho v podstate prechádza všetka západná logistika dodávok zbraní.

Tieto krajiny úder „kalibrami“ psychicky a fyzicky neprežijú.

Formálne by to bola predohra k tretej svetovej vojne

Lenže títo oddaní „spojenci“ USA utrpia najviac. Miera trpezlivosti Ruska voči ich postojom prezentovaným za posledné roky sa už ale kriticky napĺňa.

Preložil g. / Zdroj: pravda.ru

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.