Správní rada Twitteru schválila nabídku Elona Muska na koupi této sociální sítě a její převedení do soukromých rukou v rámci transakce v hodnotě přibližně 44 miliard dolarů, jak společnost oznámila 25. dubna.

Společnost přijala nabídku miliardáře a podnikatele, který za jednu akcii nabídl 54,20 USD v hotovosti.

„Twitter má smysl a význam, který ovlivňuje celý svět. Jsme hluboce hrdí na naše týmy a inspirováni prací, která nikdy nebyla důležitější,“ uvedl v prohlášení společnosti generální ředitel Parag Agrawal.

Musk ve svém prohlášení uvedl: „Svoboda projevu je základem fungující demokracie a Twitter je digitální náměstí, kde se diskutuje o věcech životně důležitých pro budoucnost lidstva. Chci také, aby byl Twitter lepší než kdykoli předtím, a to vylepšením produktu o nové funkce, zpřístupněním algoritmů pro zvýšení důvěryhodnosti, poražením spamových botů a ověřením pravosti všech lidí. Twitter má obrovský potenciál – těším se na spolupráci se společností a komunitou uživatelů, abychom ho mohli využít.“

Od chvíle, kdy Musk na začátku tohoto měsíce poprvé získal 9,2% podíl v této technologické společnosti, to byla jízda na horské dráze. Od odmítnutí místa v představenstvu společnosti až po několik průzkumů veřejného mínění na Twitteru, které sponzoroval miliardář a generální ředitel, došlo v posledních týdnech k mnoha zvratům.

Akcie Twitteru po této zprávě vzrostly o více než 5 % a překonaly 51 dolarů za akcii. Od 4. dubna, kdy Twitter potvrdil, že Musk získal významný podíl ve společnosti, vzrostly akcie o téměř 30 %.

Členové představenstva se Muskově nabídce zpočátku bránili přijetím obranného opatření ve formě „jedovaté pilulky“, které mělo zabránit nepřátelskému převzetí.

K dohodě došlo poté, co Musk minulý týden potvrdil, že si zajistil finanční zdroje ve výši 46,5 miliardy dolarů na financování převzetí.

Zdroj.

Trump říká, že se na Twitter i přes Muskovu koupi nevrátí.

Bývalý prezident Donald Trump, který má zakázaný přístup na Twitter, prohlásil, že se na tuto platformu nevrátí ani poté, co ji převezme podnikatel Elon Musk.

„Na Twitter nepůjdu, zůstanu na platformě Truth,“ řekl Trump televizi Fox News. „Doufám, že Elon Twitter koupí, protože ho vylepší a je to dobrý člověk, ale já zůstanu na Truth.“

Více ZDE.

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.