Policie a armáda odmítají ve jménu „svobody a lidské důstojnosti“ kontrolovat zdravotní průkazy. Připojí se k velké demonstraci proti povinnému omezování svobody, která se uskuteční 20. listopadu 2021 ve Vídni.

Jen několik dní poté, co rakouský kancléř Alexander Schallenberg rozhodl o omezování neočkovaných lidí, vyzývají politici a odbory k masovému povstání proti tomuto opatření.

Předseda Svobodných (FPÖ) Herbert Kickl vyzval k „megademonstraci“ 20. listopadu ve Vídni.

Krátce poté následoval příklad prezidenta rakouského svazu ozbrojených sil (FGÖ) Manfreda Haidingera, který se k tomuto kroku připojil v dopise zveřejněném 14. listopadu. Jejím záměrem je „hájit základní práva a svobody“. FGÖ zdůrazňuje, že „každý“ může demonstrovat, i když je omezen! (Rozuměj neočkován, pozn. př.)

Povinnost kontroly, kterou uložil ministr vnitra Karl Nehammer, již odmítly policejní odbory. Svaz rakouských ozbrojených sil dále oznámil, že se zúčastní velkého shromáždění ve Vídni.

Vláda v panice

Pro vládu, která podle rakouských médií propadá stále větší panice, je to jasná facka.

Předseda sociálnědemokratických odborů (FSG) a policejních odborů Hermann Greylinger nenechal v rozhovoru nikoho na pochybách, že policie se podle týdeníku Wochenblick necítí být schopna tyto kontroly provádět.

Manfred Haidinger (FGÖ) ve svém dopise dodal: „Upozorňujeme tímto, že účast na shromážděních je zvláště chráněným právem a že je to zohledněno i v návrhu nařízení, který je v současné době k dispozici. Účast a cestování po celém Rakousku jsou povoleny.“ I když se neočkovaným osobám doporučuje cestovat soukromou dopravou.

Závěrem dopis připomíná, že „zákaz shromáždění plánovaných občany, jakož i zákaz shromáždění politických stran, byly vídeňským správním soudem uznány za nezákonné“.

 

Přeložila tereza | Zdroj: infodujour.fr

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.